ایام محرم 1398
1388/02/21 09:13:00
سرویس کمیسیون ها
رییس کل دیوان محاسبات کشور:

گزارش تفریغ بودجه 86 به مفهوم اختلاس و زد و بند نیست

**رییس کل دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: گزارش تفریغ بودجه ۸۶ به مفهوم اختلاس و زد و بند نیست، بلکه به معنای عدول از قانون و جابه‌جایی اعتبارات از سوی دستگاه‌های اجرایی است.

"علی بروغنی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت گفت:‌ رییس کل، دادستان و مستشاران دیوان محاسبات کشور در جلسه روز گذشته در  کمیسیون برنامه و بودجه جهت ارایه گزارش عملکرد و بحث و تبادل نظر پیرامون تفریغ بودجه 86 و سایر تفریغ بودجه‌ها حضور یافتند.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه گفت: برخی از اعضای کمیسیون نیز پیشنهاداتی درباره عملکرد، وظایف و حساسیت‌های دیوان محاسبات ارائه کردند.

وی سپس  با اشاره به سخنان  رحمانی فضلی گفت: رییس دیوان محاسبات در خصوص گزارش تفریغ بودجه 86 گفت که مباحث مطرح شده از سوی دیوان در این خصوص به مفهوم اختلاس و زد و بند نیست، بلکه به معنای عدول از قانون و جابه‌جایی اعتبارات از سوی دستگاه‌های اجرایی است و تذکر دیوان به دولت در قالب تفریغ بودجه از جنبه عدول دستگاه‌های اجرایی از قوانین بودجه است.  

بروغنی تصریح کرد : اعضای کمیسیون تاکید داشتند که قوانین کشور به ویژه قوانین بودجه باید از سوی دولت و دستگاه‌های اجرایی به درستی به اجرا گذاشته شود.

وی تاکید کرد: اعضا همچنین خواستار فرهنگ‌سازی جهت نهادینه شدن جنبه نظارتی دیوان محاسبات شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet