هدر موبایل
1395/05/18 10:25:15
سرویس اجتماعی
کوچکی نژاد:

قوانین درحمایت از محیط بانان کارساز نیست/دولت برای حمایت از محیط بانان و جنگل‌بانان لایحه جامعی ارایه دهد

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدارمجلس با تاکید بر ارایه سریع‌تر لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس، گفت: قوانین موجود در حمایت از محیط بانان کارساز و اثرگذار نیست.
قوانین درحمایت از محیط بانان کارساز نیست/دولت برای حمایت از محیط بانان و جنگل‌بانان لایحه جامعی ارایه دهد نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدارمجلس با تاکید بر ارایه سریع‌تر لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس، گفت: قوانین موجود در حمایت از محیط بانان کارساز و اثرگذار نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107443420074.jpg قوانین,درحمایت,از,محیط,بانان,کارساز,نیست/دولت,برای,حمایت,از,محیط,بانان,و,جنگل‌بانان,لایحه,جامعی,ارایه,دهد Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت حمایت از محیط‌بانان، گفت: در بحث حمایت از محیط بانان، جنگل‌بانان و افرادی که با متخلفان حوزه محیط زیستی در ارتباط هستند باید لایحه جامع و کاملی درنظر گرفت.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه قوانین موجود در حمایت از محیط بانان کارساز و تاثیرگذار نیست، افزود: متاسفانه حمایت‌ها از محیط بانان درحال حاضر قابل قبول نبوده و دولت باید لایحه مربوط به حمایت از این افراد را هرچه سریعتر به مجلس ارایه کند، زیرا شرایط فعلی محیط بانان درخصوص مسائلی چون چگونگی استفاده از سلاح و ادوات محافظتی در سطح مناسبی نیست، ضمن اینکه حفاظت و حمایت از محیط بانان باید مانند حفاظت از نیروهای نظامی در مقابله با اشرار باشد.

وی با بیان اینکه دولت تاکنون هیچ اقدامی در جهت حمایت از محیط بانان انجام نداده است، تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از محیط‌بانان در برخورد با متخلفان دچار مشکلات و آسیب های بسیاری می شوند چون هیچ قانون مناسبی درحمایت از محیط بانان در قوانین کشور وجود ندارد، بنابراین دولت باید در لایحه حمایت از محیط بانان که متاسفانه تاکنون آماده نشده به همه این موارد به طور ویژه توجه کند.

کوچکی نژاد با یادآوری اینکه محیط بانان و جنگل بانان دارای مشکلات بسیاری هستند، گفت: مهم ترین مشکلی که درحال حاضر وجود داشته و دولت باید در تنظیم لایحه به آن توجه کند، بحث میزان مجازات دربرخورد با متخلفان است، با توجه به اینکه قوانین موجود مربوط به سالیان بسیار گذشته است باید با شرایط موجود کشور مجازات ها را به روز رسانی کرد؛ یعنی مجازات ها باید تشدید و محکم تر شود.

وی با تاکید بر ارایه هر چه سریعتر لایحه حمایت از محیط بانان، افزود: به طورحتم دولت باید در این لایحه به مواردی همچون میزان مجازات متخلفان، استفاده از سلاح برای محیط بانان و تعداد نیروی مورد نیاز برای حفاظت از محیط زیست توسط محیط بانان توجه کند، بنابراین با بی توجهی به این مسائل نمی توان مشکلات محیط بانان را کاهش داد و از کشته و زخمی شدن این افراد جلوگیری کرد.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، گفت: البته برای حفاظت و حمایت از محیط بانان باید از تولید سلاح شکاری در کشور نیز جلوگیری کرد یا اینکه حداقل این سلاح ها را دراختیار افراد بدون سابقه سوء قرار داد و در این باره گزینش  ازافراد باید به درستی صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet