هدر موبایل
1395/05/18 10:32:54
سرویس اقتصادی
مرادی خبرداد:

آخرین وضعیت واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال/ نامه سازمان بازرسی به رئیس قوه قضاییه

نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع واگذاری آلومینیوم المهدی نگران کننده تر از حقوق های نجومی شده است،گفت:سازمان بازرسی در نامه ای به رییس قوه قضاییه خواستار اعزام هیئتی به منطقه برای موشکافی واگذاری شده است.
آخرین وضعیت واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال/ نامه سازمان بازرسی به رئیس قوه قضاییه نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع واگذاری آلومینیوم المهدی نگران کننده تر از حقوق های نجومی شده است،گفت:سازمان بازرسی در نامه ای به رییس قوه قضاییه خواستار اعزام هیئتی به منطقه برای موشکافی واگذاری شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106760793102.jpg آخرین,وضعیت,واگذاری,آلومینیوم,المهدی,و,هرمزال/,نامه,سازمان,بازرسی,به,رئیس,قوه,قضاییه Icana

احمد مرادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،درخصوص آخرین پیگیری های پرونده واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال گفت:نمایندگان استان نامه ای به رییس قوه قضاییه نوشته اند تا با اعمال مواد31 و 32 اصل 44 قانون اساسی هیئتی به ریاست رییس جمهور تشکیل شود و در واگذاری تجدیدنظر کنند.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد،خمیر درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه موضوع واگذاری آلومینیوم المهدی به مراتب نگران کننده تر از حقوق های نجومی است،افزود:در شرایط واگذاری پروسه زمانبندی هفت ساله برای خرید مجتمع آلومینیوم المهدی درنظرگرفته شده است،همچنین چیزی بالغ بر3 هزارمیلیارد تومان ارزش این مجتمع بوده اما به مبلغ 2 هزار میلیارد تومان واگذار شده و تنها 130 میلیارد تومان دریافت شده است.

مرادی ادامه داد:امنیت شغلی حدود 3 هزار کارگر درمجتمع آلومینیوم المهدی در حال حاضر به خطر افتاده است،خریدار آلومینیوم با لجبازی به دنبال اخراج کارگران است.

گزارش سازمان بازرسی بر واگذاری المهدی با رانت و تبانی تاکید کرده است

وی با اشاره به گزارش سازمان بازرسی و دیوان محاسبات درخصوص وضعیت واگذاری آلومینیم المهدی یادآورشد:در گزارش سازمان بازرسی این واگذاری را فساد و رانت اعلام کرده که به تبانی رخ داده توجهی نشده است، همچنین سازمان بازرسی نامه ای به رییس قوه قضاییه نوشته و درخصوص اینکه رییس قوه هیئتی برای موشکافی این واگذاری به منطقه اعزام کند،تا از اقدام افرادی که قصد سوءاستفاده دارند،جلوگیری شود.

 

تعطیلی المهدی منجر به بیکار شدن حدود 16 هزارنفر به طورمستقیم و غیرمستقیم می شود

مرادی با بیان اینکه 60 درصد آلومینیوم کشور درمجتمع المهدی تولید می شود، افزود:دو مجتمع آلومینیوم بزرگ کشور یکی در اراک و دیگری در هرمزگان قرار دارد،آلومینیوم اراک به فعالیت خود ادامه می دهد،اما متاسفانه مجتمع المهدی به این اوضاع دچار شده است و همه نگران تعطیلی این مجتمع هستیم چراکه منجر به بیکار شدن حدود 16 هزارنفر به طورمستقیم و غیرمستقیم می شود.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد،خمیر در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه مخالف خصوصی سازی مجتمع آلومینیوم المهدی نیستیم،تصریح کرد:ملاحظات قانونی باید در واگذاری ها رعایت شود و به افرادی واگذار شود که از اهلیت برخوردار باشند، اما متاسفانه این مجتمع به فردی واگذار شده که هیچ تخصصی در این زمینه ندارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet