شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/15 13:06:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز عازم ژنو شد

رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز ( یکشنبه) تهران را به قصد شرکت در اجلاس پاییزه بین المجالس ژنو ترک کرد.

به گزارش خانه ملت، دکتر غلامعلی حدادعادل قبل از عزیمت در جمع خبرنگاران هدف از این سفر را، شرکت در اجلاس اتحادیه بین المجالس (ITU) خواند و گفت: این اتحادیه قدیمی ترین و گسترده ترین اتحادیه مجالس دنیاست و در دوره های گذشته نمایندگانی از مجلس ما نیز در این اتحادیه شرکت می کردند؛ در دوره هفتم هم نمایندگان حضوری فعال داشتند، بطوری که دبیرکل اتحادیه سه بار به تهران سفر نمود.

وی یکی از موضوعات مهم مورد بررسی در این اجلاس را روابط اتحادیه با سازمان ملل به مناسبت تغییر ساختاری که در سازمان ملل روی داده است برشمرد.

حدادعادل دیگر جنبه های این سفر را دیدار با روسای مجالس، دعوت از روسا و نواب مجالس، دعوت از مجالس اسلامی که عضو اتحادیه بین المجالس اسلامی هستند و تصمیم گیری بر سر ماده اضطراری خواند.

وی در خصوص ماده اضطراری این اجلاس گفت: ماده اضطراری ماده ای است که از قبل در دستور کار اجلاس قرار نمی گیرد، بلکه کشورها با توجه به تحولات جهانی به یکی از ضرورت ها رای می دهند. در سال های گذشته ما نقش تاثیرگذاری در این خصوص داشته ایم.

حدادعادل با اشاره به سفر دوم خود پس از ژنو به بوسنی و هرزگویین گفت: ملت ما برای مردم بوسنی احترام زیادی قائل است و به مبارزات این کشور اسلامی احترام می گذارند و در سال های رنج و اندوه با آنها همراه بودند. در بوسنی نیز با مقامات این کشور دیدارهایی خواهیم داشت.

لازم به ذکر است که باهنر، نایب رئیس اول و برخی از مدیران ارشد مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس را قبل از سفر بدرقه کردند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet