ایام محرم 1398
1388/02/21 17:17:00
سرویس بین الملل

دیدار رییس مجلس سری‌لانکا با رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و سری‌لانکا

**لوکو باندرا، رییس مجلس سری‌لانکابا انوشیروان محسنی، رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و سری‌لانکا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،در این دیدار، ابتدا  محسنی با اشاره به روابط تاریخی،دوستی و نیز استقبال از توسعه و گسترش مناسبات فیمابین در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بر افزایش مراودات مقامات دو کشور در سطح دولت و مجلس تاکید کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه پیشرفتهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف علوم و فناوری بویژه پزشکی و داروسازی، قابلیتها و ظرفیتهای فراوانی برای توسعه روابط دوجانبه فراهم آورده است، تصریح کرد:‌ باید با برنامه‌ریزی مناسب از این فرصتها و قابلیتها در جهت توسعه و تحکیم مناسبات فی‌مابین بهره جست.

محسنی تاکید کرد: راهبرد کشورمان در سیاست خارجی مبنی بر توسعه مناسبات همه جانبه با کشورهای آسیایی ازجمله سری‌لانکا می‌باشد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و سری‌لانکا در بخش دیگری از سخنان خود، همکاریهای فیمابین دو کشور در اتحادیه‌های منطقه‌ای و مجامع بین‌المللی خوب توصیف کرد و براستمرار این همکاریها در جهت منافع دو کشور تاکید کرد.

محسنی در پایان سخنان خود با اشاره به افزایش روز افزون همکاریهای فیمابین دو کشور اظهار داشت: ظرفیت‌های شناسایی نشده متعددی برای گسترش همکاریهای دو جانبه وجود دارد که باید توسط مسئولان دو کشور مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این ملاقات لوکوباندرا، رییس مجلس سری‌لانکا با قدردانی از میهمان نوازی گرم مقامات جمهوری اسلامی ایران، سفر خود را در جهت بسط و گسترش مناسبات فی‌مابین و تبادل نظر در راستای همکاریهای بیشتر دو کشور توصیف کرد.

وی با خاطر نشان ساختن سوابق طولانی مناسبات خوب فیمابین علاقمندی کشورش را نسبت به توسعه و تقویت همکاریهای دوجانبه مورد تاکید قرار داد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet