هدر اصلی
1395/05/19 16:32:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

حذف کارت سوخت، به نفع کشور و مدیریت مصرف سوخت نیست

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ، با اشاره به ارائه اصلاحیه قانون بودجه سال ۹۵ از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی و تأکید دولت مبنی بر اینکه کارت سوخت حذف شود، گفت: به نظر من حذف کارت سوخت و آنچه که دراین ارتباط در قانون بودجه ۱۳۹۵آمده به نفع کشور و مدیریت مصرف سوخت در جامعه نیست.
حذف کارت سوخت، به نفع کشور و مدیریت مصرف سوخت نیست نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ، با اشاره به ارائه اصلاحیه قانون بودجه سال 95 از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی و تأکید دولت مبنی بر اینکه کارت سوخت حذف شود، گفت: به نظر من حذف کارت سوخت و آنچه که دراین ارتباط در قانون بودجه 1395آمده به نفع کشور و مدیریت مصرف سوخت در جامعه نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109951887779.jpg حذف,کارت,سوخت،,به,نفع,کشور,,و,مدیریت,مصرف,,سوخت,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید علی ادیانی در مصاحبه با برنامه «بدون خط‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه موضوع کارت سوخت یکی از مسائلی است که از ابتدا موافقان و مخالفانی داشته است، اظهار کرد: در شرایطی خاصی در کشور برای جلوگیری از قاچاق سوخت و مدیریت درست آن تصمیم بر این گرفته شد که از کارت سوخت استفاده شود.

وی با بیان اینکه این تصمیم عاقلانه و مبتنی بر واقعیت‌های جامعه بود و باعث ایجاد الگوی مصرف در کشور شد، افزود: اخیراً دولت در راستای اینکه از ابتدا با گنجاندن بحث کارت سوخت در قانون بودجه 95 مخالف بود در اصلاحیه‌ای که برای این قانون به مجلس فرستاده پیشنهاد حذف کارت سوخت را ارائه کرده است. البته برخی از دوستان در مجلس و کمیسیون انرژی نظری مخالف دارند و معتقدند که نباید این کارت حذف شود.

ادیانی با بیان اینکه هنوز در ارتباط با اصلاحیه قانون بودجه 95 و درخواست دولت برای حذف کارت سوخت در کمیسیون انرژی تصمیمی گرفته نشده است ، ادامه داد: من به شخصه معتقدم که حذف آن به نفع منافع ملی نخواهد بود، چرا که کارت سوخت یکی از اهرم‌های کنترل سوخت در کشور است و می‌توان از آن به عنوان یک عامل بازدارنده در قاچاق سوخت یاد کرد.

وی با اعتقاد بر اینکه می‌توان از کارت سوخت به عنوان یکی از عوامل پدافند غیرعامل در حوزه سوخت نام برد، ادامه داد: در روزهای آتی یکی از دستورکارهای کمیسیون انرژی مجلس بحث و گفت‌‌وگو در مورد اصلاحیه قانون بودجه 95 است و در آنجا در ارتباط با پیشنهاد دولت بحث و تصمیم‌گیری می‌شود.

ادیانی گفت: قطعاً در جلسات کمیسیون نظرات نمایندگان دولت نیز شنیده خواهد شد و آنها نیز قطعاً دلایل و استدلال‌های خود را در ارتباط با پیشنهاد حذف کارت سوخت ارائه خواهند داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet