هدر موبایل
1395/05/20 13:44:40
سرویس سیاسی
ساری:

پیگیری پرونده‌های حقوقی میان ایران و اسرائیل به منزله به‌رسمیت شناختن این رژیم ازسوی کشورمان نیست

نماینده مردم اهواز در مجلس معتقد است به رسمیت شناختن حکومت‌ها ناشی از اراده سیاسی است و ارتباطی با پیگیری حقوق بین آنها ندارد.
پیگیری پرونده‌های حقوقی میان ایران و اسرائیل به منزله به‌رسمیت شناختن این رژیم ازسوی کشورمان نیست نماینده مردم اهواز در مجلس معتقد است به رسمیت شناختن حکومت‌ها ناشی از اراده سیاسی است و ارتباطی با پیگیری حقوق بین آنها ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102632090451.jpg پیگیری,پرونده‌های,حقوقی,میان,ایران,و,اسرائیل,به,منزله,به‌رسمیت,شناختن,این,رژیم,ازسوی,کشورمان,نیست Icana

علی ساری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به محکومیت شرکت اسرائیلی ترنس آسیاتیک به پرداخت 468هزار دلار به ایران در دیوان عالی سوئیس و احتمال تصور بین المللی از به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی ازسوی ایران با دریافت این پول، گفت: به رسمیت شناختن یک کشور ناشی از یک اراده سیاسی بوده که دولت ها در انجام یا عدم انجام آن از آزادی کامل برخوردارند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و  کارون در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از این رو اخذ مطالبات ایران در نتیجه رأی دیوان عالی سوئیس از یک شرکت صهیونیستی ناشی از یک پرونده حقوقی مطروحه و رأی قانونی بوده که اقدامی کاملا حقوقی است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در نتیجه اخذ مطالبات ایران از شرکت اسرائیلی آسیاتیک شناسایی، موضوع به رسمیت شناختن اسرائیل ازسوی جمهوری اسلامی مطرح نیست، عنوان کرد: این پرونده یک پرونده حقوقی میان شرکت اسرائیلی با شرکت ایرانی است که شخصیت حقوقی آنها با حاکمیت ها متفاوت است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شناسایی یک کشور و به رسمیت شناختن آن یک عمل سیاسی است که از اعلام رسمی و روابط دوجانبه است و اخذ این مطالبات برابر رأی دیوان سوئیس عمل حقوقی و به منزله شناسایی از طرف ایران نیست.

به گزارش خانه ملت، اخیرا دیوان عالی سوئیس با رد تقاضای فرجام خواهی شرکت اسرائیلی ترنس آسیاتیک این شرکت را ملزم کرد ۴۶۸ هزار دلار بابت بدهی خود و هزینه های دادرسی به شرکت ملی نفت ایران بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet