هدر موبایل
1395/05/24 15:46:33
سرویس فرهنگی
در دیدار با اهالی رسانه سیرجان مطرح شد:

رسانه‌‌ها از حداقل مصونیت بهره‌مند نیستند/ اهالی رسانه نباید درگیر معاش حداقلی باشند

در دیدار اعضای هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با اهالی رسانه سیرجان بر ضرورت رعایت اخلاق حرفه‌ای رسانه از سوی خبرنگاران و توجه به تأمین امور معیشتی آنها تأکید شد.
رسانه‌‌ها از حداقل مصونیت بهره‌مند نیستند/ اهالی رسانه نباید درگیر معاش حداقلی باشند در دیدار اعضای هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با اهالی رسانه سیرجان بر ضرورت رعایت اخلاق حرفه‌ای رسانه از سوی خبرنگاران و توجه به تأمین امور معیشتی آنها تأکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105082504869.jpg رسانه‌‌ها,از,حداقل,مصونیت,بهره‌مند,نیستند/,اهالی,رسانه,نباید,درگیر,معاش,حداقلی,باشند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی مطهری امروز (یکشنبه 24 مرداد) در دیدار با جمعی از خبرنگاران خبرگزاری‌ها و رسانه‌های محلی شهرستان سیرجان ضمن تبریک ایام دهه کرامت، گفت: برای فعالیت طولانی مدت در عرصه خبرنگاری و مطبوعات باید انگیزه و علاقه زیادی در فرد وجود داشته باشد وگرنه خبرنگار بعد از مدتی این حرفه را رها خواهد کرد.

مطهری: خبرنگاران ضمن بیان مشکلات جامعه، باید آزاده باشند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خبرنگاران رسالت اجتماعی برعهده دارند، اظهار کرد: خبرنگاران و فعالان این عرصه باید نسبت به اهمیت حرفه خود و تاثیرگذاری فعالیتشان آگاه باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جامعه‌ همراه با دموکراسی خبرنگاران می‌توانند با شفاف‌سازی اطلاعات در صورت بروز اشتباهی مسئولان را برکنار کنند، ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که حفظ امانت داری و انتشار صحیح مطالب باید سرلوحه کار خبرنگاران باشد.

مطهری ضمن اشاره به اینکه خبرنگاران باید مطالب مخالف عقیده خود را بدون تغییر انتشار دهند و بعد اقدام به پاسخگویی منطقی کنند، افزود: این مهم رویه کاری شهید مطهری بود.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران ضمن بیان مشکلات جامعه، باید آزاده باشند و اخلاق حرفه‌ای رسانه را رعایت کنند، تصریح کرد: وجود رسانه‌های متعدد و فعالان رسانه‌ای در شهرستان سیرجان امری خوشایند است.

حسن پور: نداشتن امنیت شغلی به دغدغه جامعه خبری تبدیل شده است

در ادامه این دیدار شهباز حسن پور بیگلری نیز با اشاره به اینکه نیروی انسانی سرمایه اجتماعی یک کشور محسوب می‌شود، گفت: خوشبختانه شهرستان سیرجان با داشتن نیروی انسانی متعهد، مانند نگینی در کشور می‌درخشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه حمایت از فعالان رسانه ای و خبرنگاران اهمیت زیادی دارد، اظهار کرد: هم اکنون بیش از 10 نشریه در شهرستان سیرجان فعالیت می‌کنند و توانسته اند مخاطبان زیادی را به خود جلب کنند و در سبد نیازهای خانواده‌ها قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه امروزه نداشتن امنیت شغلی به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی خبرنگاران تبدیل شده است، تصریح کرد: امیدوارم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت بیشتری از جامعه رسانه‌ای کند.

وکیلی: مدیریت افکار عمومی در دست اصحاب رسانه است/ رسانه‌ها شاخص توسعه‌یافتگی محسوب می‌شوند

محمدعلی وکیلی در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه با توجه به وجود ابزارهای جدید رسالت  و اهمیت کاری رسانه بیشتر مشخص می‌شود، گفت: امروزه خبرنگاران حائل بین فهم عمومی جامعه و واقعیت‌ها هستند؛ به عبارتی مدیریت افکار عمومی در دست اصحاب رسانه است.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ قدرتی بالاتر از مدیریت بر افکار عمومی وجود ندارد، اظهار کرد: در دنیای امروز  قدرت در اختیار کشوری است که بیشترین وزن رسانه‌ای را داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروزه رسانه‌ها در کشورها شاخص توسعه‌یافتگی محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرنگاران دیده‌بان حقوق و رصدگر حقوق ملت هستند، ادامه داد: باید اذعان کرد که رسانه‌‌ها برای اعمال نظارت مسئولانه و انجام رسالت اجتماعی‌شان از حداقل مصونیت بهره مند نیستید و این مهم توازن را بر هم زده است.

وکیلی ضمن تأکید بر اینکه خبرنگاران نباید دغدغه‌ای جز کشف حقیقت داشته باشند، افزود: برای اینکه یک رسانه به دنبال حقیقت باشد نیاز به ارتقاء منزلت دارد و نباید درگیر معاش حداقلی باشد.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه با کم و زیاد کردن انتقاد نسبت به دستگاهی، نان آن نشریه نیز کم و زیاد می‌شود، گفت: صاحب یک رسانه نباید درگیر جذب آگهی دستگاه اجرایی باشد.

ضرورت ارائه لایحه نظام جامع رسانه و اصلاح قانون مطبوعات به مجلس دهم

وی با اشاره به اینکه ارائه لایحه نظام رسانه به مجلس دهم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطالبه جدی است که باید هرچه سریع‌تر دردستورکار قرار بگیرد، ادامه داد: در این لایحه صنوف مختلف مطبوعاتی باید تعریف قانونی داشته باشند و در برخی از بخش‌های نیز مدیریت و نظارت باید به خود صنوف رسانه‌ای واگذار شود.

وکیلی ضمن تاکید بر اینکه به همت مجلس دهم شورای اسلامی می‌توان ساماندهی صنفی در حوزه مطبوعات و رسانه‌ها انجام داد، خاطرنشان کرد: ارائه لایحه اصلاح قانون مطبوعات نیز از دیگر مطالبات در عرصه رسانه است زیرا قانون موجود جوابگوی نیاز امروز نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet