هدر موبایل
1395/05/25 13:57:54
سرویس اجتماعی
کوچکی نژاد:

نفوذ شکارچیان غیرمجاز به پارک ملی گلستان/پارک‌های حفاظت شده برای حفظ گونه‌های نادر ایجاد شود

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس بر لزوم ایجاد پارک‌های حفاظت شده برای محافظت از گونه‌های نادر تاکید کرد وگفت: پارک ملی گلستان بهترین فضا برای حفاظت از گونه های نادر است که شکارچیان غیرمجاز به آنجا هم نفوذ کرده اند.
نفوذ شکارچیان غیرمجاز به پارک ملی گلستان/پارک‌های حفاظت شده برای حفظ گونه‌های نادر ایجاد شود نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس بر لزوم ایجاد پارک‌های حفاظت شده برای محافظت از گونه‌های نادر تاکید کرد وگفت: پارک ملی گلستان بهترین فضا برای حفاظت از گونه های نادر است که شکارچیان غیرمجاز به آنجا هم نفوذ کرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107443420074.jpg نفوذ,شکارچیان,غیرمجاز,به,پارک,ملی,گلستان/پارک‌های,حفاظت,شده,برای,حفظ,گونه‌های,نادر,ایجاد,شود Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم حفاظت بیشتر از گونه‌های در معرض انقراض تاکید کرد و افزود: نمونه موفق نگهداری از گونه‌های نادر جانوری در کشور پارک ملی گلستان است که متاسفانه شکارچیان غیرمجاز به این پارک هم نفوذ کرده اند از  این رو خطر انقراض گونه‌های نادر جانوری و حفاظت از آنها باید جدی گرفته شده و در لایحه حفاظت از محیط بانان دیده و ذکر شود.  

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،تاکید کرد: باید برای حفاظت بهتر از گونه های نادر جانوری باید پارک‌های حفاظت شده با توجه به  موقعیت ویژه جغرافیایی در 20 منطقه کشور احداث و ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مناطق حفاظت شده استاندارد  به اندازه کافی در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: بنابراین گونه‌های نادر جانوری به صورت جدی در معرض خطر انقراض قرار دارند از این رو جلوگیری از خطر انقراض این گونه های نادر جانوری مستلزم ایجاد 20 منطقه حفاظت شده در سراسر کشور است.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر برای حفاظت از گونه های نادر جانوری تلاش جدی صورت نگیرد بدون شک در آینده ای نزدیک تمامی آنها را از دست خواهیم داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet