شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/05/25 07:50:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

استرالیا قوانین بین المللی را در اردوگاه نائورو نقض کرده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: وضعیت اردوگاه نائورو نقض صریح قوانین بین المللی در مورد پناهجویان است.
استرالیا قوانین بین المللی را در اردوگاه نائورو نقض کرده است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: وضعیت اردوگاه نائورو نقض صریح قوانین بین المللی در مورد پناهجویان است. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg استرالیا,قوانین,بین,المللی,را,در,اردوگاه,نائورو,نقض,کرده,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد ضمنی از رویکرد دولت استرالیا در برخود با شهروندان ایرانی در اردوگاه نائورو گفت: حفظ عزت و حقوق اتباع در کشورهای مختلف اصلی ترین محور سیاست خارجی جمهوری اسلامی است  اما گزارش های دردناکی درمورد وضعیت ایرانیان در اردوگاه نائورو منتشر شده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه علاوه بر اردوگاه نائورو گزارش های ناخوشایندی نیز در مورد برخوردهای ناخوشایند کنسولی توسط کشورهای دیگر نیز منتشر شده است.

وی تصریح کرد: پناهجویان غیرقانونی در حقیقت قربانیان بهشت نمایی شبکه های ماهواره ای هستند ، آنها که فریفته زرق و برق پوشالی زندگی غربی شده اند خود را به کشورهایی نظیر استرالیا می رسانند اما متاسفانه در جهنمی دردناک گرفتار می شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: وضعیت اردوگاه نائورو نقض صریح قوانین بین المللی در مورد پناهجویان است.

وی گفت: وضعیت مهاجران ایرانی در استرالیا آنچنان وخیم است که کمیسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز ناچار به واکنش شده است ؛ در این شرایط اهمال دستگاه دیپلماسی در پیگیری جدی این موضوع غیرقابل توجیه است.

نقوی حسینی گفت: مسئولیت پیگیری شهروندان ایرانی بر عهده وزارت امورخارجه است و هرچه سریع تر دستگاه دیپلماسی باید نسبت به گزارش های منتشر شده واکنش نشان دهد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet