هدر موبایل
1395/05/25 13:14:10
سرویس سیاسی
نگهبان سلامی در واکنش به گزارش مغرضانه آمریکا درباره تبعیض مذهبی در ایران:

قانون اساسی شرایط یکسانی برای پیروان مذاهب مختلف قرار داده است

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس گزارش‌های مغرضانه آمریکا درباره تبعیض مذهبی در ایران را فاقد اعتبار دانست و گفت: لازم است وزارت امور خارجه تدبیری برای اقدام متقابل رسانه‌ای در نظر بگیرد تا افکار عمومی بین‌المللی تحت تأثیر این گزارش‌ها واقع نشوند.
قانون اساسی شرایط یکسانی برای پیروان مذاهب مختلف قرار داده است نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس گزارش‌های مغرضانه آمریکا درباره تبعیض مذهبی در ایران را فاقد اعتبار دانست و گفت: لازم است وزارت امور خارجه تدبیری برای اقدام متقابل رسانه‌ای در نظر بگیرد تا افکار عمومی بین‌المللی تحت تأثیر این گزارش‌ها واقع نشوند. https://cdn.icana.ir/d/019/73679.jpg قانون,اساسی,شرایط,یکسانی,برای,پیروان,مذاهب,مختلف,قرار,داده,است Icana

محمود نگهبان سلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به گزارش سالیانه وزارت خارجه آمریکا درخصوص آزادی مذاهب در جهان که در آن ادعاهایی مغرضانه نسبت به ایران مطرح شده، گفت: اساسا گزارش هایی که کشوری مثل آمریکا و سایر کشورهای هم‌پیمان آنها منتشر می کنند و اغلب علیه ایران نیز هستند از نظر ما فاقد اعتبار است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آنچه مسلم است به لطف خدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری طبق قانون اساسی شرایط خوبی برای استفاده از ظرفیت های اقلیت های مذهبی گذاشته شده است.

وی افزود: اگر هم مشکلی برای فردی غیرمسلمان یا غیرشیعه پیش بیاید صرفا در شهرستان های کوچک و به صورت سلیقه ای بوده که مثل سایر مسائلی که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید قابل حل است و ارتباطی به راهبرد کلی جمهوری اسلامی در این زمینه ندارد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه شرایط ایده آلی فراهم شده که از همه ظرفیت ها در سطح کشور استفاده شده و در این بین فرقی میان مذاهب وجود ندارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه گزارش های مختلفی در بسیاری از حوزه ها ازسوی کشورهای غربی منتشر می شود که جنبه تبلیغاتی داشته و ارزش و جایگاهی ندارد البته از آنجایی که ممکن است بر افکار عمومی تأثیر داشته باشد، لازم است وزارت امور خارجه کشورمان نسبت به این موضوع اقدام رسانه ای متقابل انجام دهد.

به گزارش خانه ملت، در تازه‌ترین گزارش سالیانه «آزادی مذاهب در جهان» که وزارت خارجه آمریکا منتشر کرده، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که به صورت مداوم آزادی های اقلیت های مذهبی را زیرپا می گذارد، یاد شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet