خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/05/27 09:42:05
سرویس صحن
حاجی دلیگانی در مخالفت با طرح استفساریه قانون انتخابات مجلس:

نظارت استصوابی شورای نگهبان باید باقی بماند

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در مخالفت با طرح استفساریه قانون انتخابات مجلس گفت: نظارت شورای نگهبان استصوابی است بنابراین باید این موضوع ادامه یابد.
نظارت استصوابی شورای نگهبان باید باقی بماند نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در مخالفت با طرح استفساریه قانون انتخابات مجلس گفت: نظارت شورای نگهبان استصوابی است بنابراین باید این موضوع ادامه یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/79059.jpg نظارت,استصوابی,شورای,نگهبان,باید,باقی,بماند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 27 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح استفساریه (ماده 73 و تبصره 3 ماده 52) قانون انتخابات مجلس گفت: براساس قانون اساسی نظارت شورای نگهبان یک نظارت استصوابی است و در هر شرایطی می‌تواند اعمال شود.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چند اشکال وارد شده است که پس از اعتراض نامزد انتخاباتی به رد صلاحیتش دیگر این نامزد نمی‌تواند اعتراض کند این در حالی است که موضوع تنها به رد صلاحیت شخصیت محدود نمی‌شود بلکه نظر شورای نگهبان در خصوص روند کلی انتخابات نیز است.

حاجی دلیگانی افزود: سالم بودن رأی انتخاباتی بر اساس قانون به تشخیص ناظر تعیین شده است بنابراین در این خصوص نمی‌توان پیش داوری کرد و سالم بودن آراء در بررسی‌های جامع تشخیص داده می‌شود.

وی ادامه داد: هر زمانی که اشکالات و مستندات جدیدی ارائه شود شورای نگهبان می‌تواند تا زمانی که فرد به مجلس نیامده براساس اشکالات محرز شده فرد را رد صلاحیت کند و نباید فراموش کرد که در دوره اخیر نیز اعتبارنامه نمایندگان به صورت یکجا تائید شد.

حاجی دلیگانی گفت: همانطور که اصل ولایت فقیه مورد قبول تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است باید نظارت استصوابی شورای نگهبان را نیز قبول داشت بنابراین به این استفساریه رأی منفی بدهیم تا مشکلی در روند انتخابات به وجود نیاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet