هدر موبایل
1395/05/27 12:52:19
سرویس صحن
دهقان تذکر داد:

ضرورت تصمیم‌گیری درباره الگوی قراردادهای نفتی در مجلس/ انتقاد از عقد قرارداد با شرکت‌های بدسابقه

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بر ضرورت طرح و تصویب الگوی قراردادهای نفتی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد.
ضرورت تصمیم‌گیری درباره الگوی قراردادهای نفتی در مجلس/ انتقاد از عقد قرارداد با شرکت‌های بدسابقه عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بر ضرورت طرح و تصویب الگوی قراردادهای نفتی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107940904956.jpg ضرورت,تصمیم‌گیری,درباره,الگوی,قراردادهای,نفتی,در,مجلس/,انتقاد,از,عقد,قرارداد,با,شرکت‌های,بدسابقه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد دهقان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 27 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور گفت: از دولت و به خصوص بنیاد شهید و امور ایثارگران درخواست می‌شود تا به امور آزادگان بیش از پیش رسیدگی شود.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی در خصوص قراردادهای نفتی و الگوی این قراردادها یادآور شد: قرارداد نفتی با الگوی قرارداد نفتی متفاوت است برای تصویب قرارداد نفتی نیاز به مصوبه مجلس وجود ندارد اما شیوه و الگوی قراردادهای نفتی در صلاحیت مجلس است چون دارای شأن قانونگذاری است.

وی افزود: بعد از رفع 150 ایراد در این خصوص در هیأت وزیران همچنان ایراداتی وجود دارد که مهمترین آنها مربوط به بند «ت» ماده 8 است که در آن آمده 25 تا 50 سال قراردادهای نفتی و میادین نفتی در اختیار بیگانگان باشد هر چند در پایان این ماده به ضرورت اتفاق رأی در هیأت وزیران اشاره شده است.

دهقان ادامه داد: ماده مذکور سبب تضعیف شرکت‌های ملی نفت و متخصصان داخلی می‌شود در واقع عدم شفافیت در قراردادهای نفتی زمینه بروز فساد در حوزه نفتی را فراهم می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری عقد قراردادی با یکی از شرکت‌هایی که در گذشته 90 میلیون دلار به مقامات ایرانی رشوه داده بود، گفت: شرکت ملی نفت که به دنبال عقد قرارداد با این شرکت خارجی است باید توجه داشته باشد که این شرکت 394 میلیون دلار در دادگاه آمریکا محکوم شده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، ضمن انتقاد از تسویه شرکت ملی نفت با برخی از مدیران نفتی که خود منصوب کرده بود، گفت: در برابر متخصصان داخلی ناشکیبایی به خرج داده می‌شود که باید اصلاح شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet