هدر موبایل
1388/02/22 15:34:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

**"حسن غفوری‌فرد" تذکرات کتبی جلسه علنی روز سه‌شنبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکر رهبر نماینده اصفهان، آشتیانی نماینده قم، ذاکر نماینده ارومیه، موحد نماینده بهبهان، حسینیان، آقا تهرانی، زاکانی و مطهری نمایندگان تهران، میرتاج الدینی نماینده تبریز، یحیی زاده نماینده تفت میبد، نوروزی نماینده رباط کریم، حسینی نماینده شاهین شهر، موسوی سرچشمه نماینده فیروز آباد، موسوی نماینده فلاورجان، شاهرخی نماینده کوهدشت، طباطبایی نژادنماینده اردستان، حسینی و سبحانی نیا نمایندگان نیشابور، نکونام نماینده گلپایگان، محمدی نماینده سلسه و دلفان، طاهری نماینده گرگان، رضایی نماینده تربت حیدریه، غضنفر آبادی نماینده بم، بزرگواری نماینده کهکیلویه، قربانی نماینده قائنات، ابراهیمی نماینده بیرجند، بنایی نماینده قم و میرخلیلی نماینده میناب به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم اعتراض به کشور عربستان نسبت به اظهارت تفرقه انگیزانه امام جماعت مکه و مسجدالحرام در میان مسلمانان.

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد در خصوص اعلام علت تعطیل نمودن مجتمع ملاصدرای فرخ شهر

- تذکرات کرمی نماینده سنندج به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسامان فرهنگی و عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم پرداخت معوقات پرسنل آموزشی و اداری آن وزارتخانه.

- تذکرات یوسف‌نژاد نماینده ساری به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم توجه جدی به مراکز تربیت معلم مازندران و به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به وضعیت افت ولتاژ برق در منطقه بلوار کشاورز ساری.

- تذکرات مطورزاده نماینده خرمشهر به وزیر نیرو در خصوص لزوم ادامه کار لایروبی رودخانه کارون در مقطع شهر خرمشهر و به رییس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به وضعیت نامطلوب خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران خرمشهر.

- تذکر نقوی‌حسینی نماینده ورامین به رییس جمهور در خصوص بررسی علل برخوردهای نامناسب و غیر متعارف دولت عربستان با حجاج ایرانی، بویژه زنان در هنگام انگشت نگاری.

- تذکرات کواکبیان نماینده سمنان به رییس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به علت حذف نام خلیج فارس از پوستر مربوط به مسابقات کشورهای اسلامی و به وزیر امورخارجه در خصوص لزوم تذکر به دولت عربستان در مورد توقف انگشت نگاری از زائران ایرانی و برخورد با توهین امام جماعت مسجدالحرام به شیعیان.

- تذکر سلیمی نماینده محلات به وزیر امورخارجه در خصوص لزوم اتخاذ دیپلماسی فعال در خصوص دولت سعودی در رابطه با هتک حرمت به زائران ایرانی.

- تذکر علیخانی نماینده قزوین به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تامین و تخصیص اعتبار لازم برای احداث دیوار حائل ساحلی در حریم رودخانه شاهرود جهت جلوگیری از ایجاد خسارت به بخش رودبار قزوین.

- تذکر عباسپور نماینده تهران به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص بررسی علل انتقال مرکز تحقیقات آب و خاک به کرج بدون مهیا نبودن فضا و امکانات لازم.

- تذکر مفتح نماینده رزن به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم لغو مصوبه توقف کامیون‌های با عمر بیش از 35 سال تا تامین مقدمات امر.

- تذکر یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد به وزرای بازرگانی و جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل افزایش ناگهانی قیمت انواع میوه.

- تذکر قوامی نماینده اسفراین و ثروتی نماینده بجنورد به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به شکایات باغداران اسفراین و استان خراسان شمالی در سرمازدگی اخیر که باعث ایجاد خسارات شدید به محصولات باغی شده و بیش از 80 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است.

- تذکر قوامی نماینده اسفراین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعلل رییس سازمان آموزش و پرورش و رشد استعدادهای درخشان در معرفی مرکز تیزهوشان اسفراین به سازمان سنجش و سرگردانی دانش آموزان اسفراین.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet