هدر موبایل
1395/05/31 16:51:19
سرویس اقتصادی
شریعت نژادتاکیدکرد:

دست واسطه ها از صنعت کشاورزی کوتاه شود/ ماندن کیوی در سردخانه ها عاملی برای عدم صادرات

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه اردبیهشت ماه در حدود ۲۰ هزار تن کیوی در سردخانه ماند،گفت: ماندن کیوی در سردخانه عاملی برای عدم صادرات این محصول با کیفیت ایرانی تلقی می شود.
دست واسطه ها از صنعت کشاورزی کوتاه شود/ ماندن کیوی در سردخانه ها عاملی برای عدم صادرات عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه اردبیهشت ماه در حدود 20 هزار تن کیوی در سردخانه ماند،گفت: ماندن کیوی در سردخانه عاملی برای عدم صادرات این محصول با کیفیت ایرانی تلقی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100125643544.jpg دست,واسطه,ها,,از,صنعت,کشاورزی,کوتاه,شود/,ماندن,کیوی,در,سردخانه,ها,عاملی,برای,عدم,صادرات Icana

شمس الله شریعت  نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره وضعیت محصول کیوی، گفت:  متاسفانه زمانی که کشاورز می توانست  از روی در درخت محصول  با کیفیت کیوی را  کیلویی 1000 تومان  بفروش برساند در نهایت مجبور شدند این محصول  را با نرخ 400 الی 500 تومان کیلویی بفروش  برسانند.

باغ کیوی میوه باغ کیوی میوه3406759/16/2013 4:43:31 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/09/46860_Thum.jpg
باغ کیوی میوه

 

دست واسطه ها  از صنعت کشاورزی باید کوتاه شود

نماینده مردم  تنکابن،رامسر و عباس‌آباد درمجلس شورای اسلامی ،ادامه  داد: یکی از نواقص  در بخش کشاورزی که علاوه بر تولیدکننده ،مصرف کننده نیز  متضرر می شود، این موضوع است که تولیدکننده  با حجم بالایی  از  واسطه ها روبرو می شود این امر موجب می شود که واسطه هامحصولات کشاورزی  را از کشاورز با نرخ پایین خریداری کنند و سپس  به مصرف کننده  با نرخ بالا  بفروش برسانند.

شریعت نژاد،افزود:تولیدکننده کشاورزی از منظر بازاریابی حمایت نمی شود تا بتواند محصول را بطور مستقیم به مصرف کننده ارائه  دهد و این درحالی  است که  باید بسترهای صادرات محصولات کشاورزی دراین راستا  فراهم شود؛زیرا کشاورز به تنهایی نمی تواند صادرات محصولات کشاورزی  را برنامه ریزی کند.

وی ادامه داد: دولت باید با یک برنامه ریزی اصولی در راستای توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی ورود کند و این در حالی است که  باید دست واسطه ها  از صنعت کشاورزی کوتاه شود و دولت نیز باید با حمایت های مناسب،بستر صادرات  محصولات کشاورزی را مهیا  کند.

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی  مجلس با بیان  اینکه اربیهشت ماه در حدود 20 هزار تن کیوی در سردخانه  ماند،گفت:ماندن کیوی در سردخانه عاملی شد که این محصول با کیفیت  تنها برای مصرف داخلی در نظر گرفته شود و با  نرخ پایین از کشاورز خریداری کنند./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet