هدر موبایل
1388/02/21 18:12:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: حضور نامزدهای متنوع فضای انتخابات را رقابتی می‌کند

**رییس مجلس شورای اسلامی حضور نامزدهای دارای گرایش‌های متنوع را برای انتخابات ریاست جمهوری مفید دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" عصر روز دوشنبه در حاشیه بازدید از بیست و دومین نمایشگاه کتاب تهران در جمع خبرنگاران گفت: فراکسیون اصولگرایان تمایل دارد بیانیه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری صادر کند و این کار را انجام خواهد داد.

رییس مجلس همچنین اظهار داشت: بنده حضور همه کسانی را که برای انتخابات اظهار علاقه و مسئولیت کرده و آمده‌اند را برای انتخابات مفید می‌دانم.

لاریجانی ادامه داد: با حضور نامزدهای دارای گرایش‌های متنوع هم آرا مختلف مطرح می‌شود و هم امکان انتخاب مردم را متنوع می‌نماید و فضا را رقابتی می‌کند.

وی افزود: از این جهت حضور همه نامزدها را در انتخابات مفید می‌دانم.

 

رئیس مجلس  در ادامه در پاسخ به این سوال که مهمترین دلیل عدم رونق  کتابخوانی چیست  و مجلس چه نقشی می‌تواند در برطرف کردن این مشکل داشته باشد؟ گفت: حضور مردم در نمایشگاه کتاب نشان می‌دهد که علاقه مردم به کتاب بسیار زیاد است و به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این حضور نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

لاریجانی ضمن تشکر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که این فضا را برای مردم علاقمند به کتاب فراهم کرده است، گفت: در این نمایشگاه آثار بسیار متنوعی عرضه شده که نشانگر کتاب‌های جدید است و چاپ‌های سال 2008 و 2007 در کتاب‌های لاتین دیده می‌شود، ضمن آنکه کتابخانه و موزه مجلس شورای اسلامی نیز کتاب‌های جدیدی عرضه کرده است.

رییس مجلس تصریح کرد: نگاه مردم ایران به آثار فرهنگی یک نگاه نافذ و از سرشوق است و باید بسترهای حضور مردم در عرصه‌های فرهنگی بیشتر فراهم شود.

وی در پاسخ به این سوال که کشور های 1+5 تمایل زیادی به مذاکره با ایران دارند، اما کشور انگلیس در این راستا کارشکنی می‌کند، موضع ایران و همچنین مجلس در برابر کشور انگلیس چه خواهد بود؟ گفت: این کار انگلیس کار جدیدی نیست و قبلا هم از اینگونه رفتارها از خود نشان داده ‌است، شما هم نباید آن را خیلی مهم تلقی کنید زیرا بحث اتمی ایران وارد میدان جدیدی شده که هم جایگاه اتمی ایران تثبیت می‌شود، ضمن آنکه ما از مذاکره استقبال می‌کنیم.

لاریجانی گفت: ممکن است یک کشور بخواهد شیطنت کند، اما روند جهانی به سمت آن است که در درون یک نوع مذاکرات به این موضوع پرداخته شود.

لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی از این مسیر استقبال می‌کند البته این مذاکرات باید بر اساس یک چارچوب‌ها و مبانی روشنی باشد، ضمن آنکه نمی‌توانند برای جمهوری اسلامی قوانینی وضع کنند و همان مقررات بین‌المللی باید حاکم باشد.

وی تصریح کرد: ما مقید به ان.پی‌.تی و نظارت آژانس هستیم و در این چارچوب می‌توانیم مذاکرات سازنده‌ای داشته باشیم.

لاریجانی  اظهار داشت: در زمانی فعالیت‌های هسته‌ای ایران بالفعل نشده بود، اما امروز بخش‌های مختلف آن بالفعل شده؛ لذا مجال جدیدی به وجود آمده که در این عرصه می‌توانیم با یک امر واقع مذاکرات روشن‌تری داشته باشیم.

رییس مجلس در خاتمه گفت : در گذشته کشورهای غربی فکر می‌کردند می‌توانند با برخی از فشارها ایران را از برخی از فعالیت‌های هسته‌ای محروم کنند، اما آن دوران سپری شده و اکنون وارد فاز جدیدی شده‌ایم و تکلیف همه بخش‌ها روشن است، هم جایگاه ایران مشخص است و هم خواست‌های آن‌ها باید بر چارچوب‌های نظامات بین‌المللی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet