ایام محرم 1398
1388/02/22 16:02:00
سرویس صحن

کاتوزیان: بر اساس تبصره 13 از رده خارج کردن برای کامیون‌های فرسوده با سوخت بالا بوده است

**حمید رضا کاتوزیان اظهار داشت: در تبصره ۱۳ در قانون جامع حمل و نقل از رده خارج کردن برای کامیون‌های فرسوده با سوخت بالا بوده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی در جلسه غیرعلنی روز سه‌شنبه با بیان اینکه افزایش قیمت گازوئیل باتوجه به حجم زیاد مصرف می‌تواند باعث شوک در افزایش هزینه حمل و نقل کشور شود افزود: مصرف سوخت در برخی از این کامیونها به 60لیتر در 100کیلومتر می‌رسد .

نماینده تهران با تاکید براینکه باید تغییر و تحول در این بخش صورت پذیرد گفت: کامیون‌های موجود 53 کامیون‌های کشور که مورد استفاده قرار می‌گیرد عملاً بالای 20 یا 21 ساله عمر نموده‌اند و فرسوده تلقی می‌شوند.

رییس کمیسیون انرژی اظهار داشت: مصرف کامیون‌های جدید در حدود 30لیتر است اما کامیون‌ها در کشورمان 45 لیتر می‌باشد و این مصرف بالایی است.

وی افزود: ایران خودرو دیزل و سایپا دیزل به جای تولید به سمت فعالیت‌های تجاری رفته‌اند و خود وارد کننده کامیون هوگو چینی شده‌اید.

کاتوزیان در خصوص بی‌کیفیت بودن این کامیون‌ها سخن گفت و افزود: این کامیون‌ها یک بار مصرف است و به جای سه سال 3 ماه کار می‌نمایند.

رییس کمیسیون انرژی تصریح کرد: مسئله کاهش مصرف سوخت مسئله اساسی است و اگر با همین رویه پیش برود کشور با بحران مواجه خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet