هدر موبایل
1388/02/22 16:15:00
سرویس صحن

رویانیان: دولت ستادی برای اجرای قانون حمل و نقل عمومی تشکیل داده است

**محمد رویانیان در جلسه غیرعلنی روز سه‌شنبه در خصوص ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده و کاهش مصرف سوخت و قانون توسط حمل و نقل گفت: دولت ستادی تشکیل داده است و قانون حمل و نقل عمومی محقق شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی با بیان اینکه در بهینه‌سازی مصرف سوخت موفقیت‌های خوبی به دست آورده‌ایم اظهار داشت: طبق قانون باید تا پایان سال 90 کاهش 030/0 مصرف بنزین و 025/0 کاهش گازوئیل ایجاد شود.

سردار رویانیان خاطر نشان کرد: در حال حاضر از مصرف سرانه در سال 86 به 98 صدم رسیدیم و به سمت کاهش سوخت پیش می‌رویم.

وی افزود: در پاسخ به مصوبه مجلس در مورد خارج کردن خودروهای فرسوده در سال 85و 86و 87: 57 هزار دستگاه خودروی فرسوده سبک از رده خارج شد.

رویانیان همچنین افزود: یکی از اقداماتی که در ماده یک قانون توسعه حمل و نقل صورت گرفته است بهسازی یا از رده خارج نمودن خودروهای فرسوده می‌باشد و به استناد همین قانون درکشورمان باید سن خودروها ظرف مدت سال یعنی سال 90 مصرف سوخت، سن خودروها و نظر کارشناسان تامین گردد.

رییس پلیس تهران تصریح کرد: تردد ماشین‌های مختلف تا سال 90 برای سواری شخصی را 25 سال، سواری‌های دولتی حداکثر عمر 15 سال، تاکسی حداکثر عمر 10 سال، مینی‌بوس 15 سال، اتوبوس شهری 10 سال، اتوبوس‌های برون شهری 15 سال و موتور سیکلت 10 سال عنوان نمود.

وی با اشاره به اینکه کمتر از یک سال است که قانون حمل و نقل عمومی اجرا می‌شود اظهار داشت: نمی‌شود در یک سال هم توسعه ریلی داشته‌ باشیم و هم خودروهای فرسوده را خارج نماییم.

رویانیان اظهار داشت:‌ چیزی که در بودجه سال جاری دیده شده با اهداف برنامه‌ها فاصله دارد گفت: باید درخصوص کاهش مصرف گازوئیل تلاش نماییم.

رییس پلیس تهران افزود: بیشترین مرگ و میر مربوط به خودروهای فرسوده می‌باشد و ما روزی 60 کشته داریم.

وی همچنین از وجود چهارهزار کامیون بالای 40 سال در کشورخبر داد و گفت: پلیس بخشنامه کرده است که کامیون‌های بالای 45سال به بالا با داشتن معاینه فنی می‌توانند تردد نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet