انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/15 22:03:00
سرویس سیاسی

دیدار دبیرکل اتحادیه جهانی بین المجالس با رییس مجلس شورای اسلامی در ژنو

آندرز بی جانسون دبیرکل اتحادیه جهانی بین المجالس عصر امروز یکشنبه با حضوردر محل اقامت رییس مجلس شورای اسلامی در ژنو با وی دیدار و گفت وگو کرد.

جانسون در این دیدار با اشاره به این که نشست پاییزه اتحادیه بین المجالس بزرگترین نشست در نوع خود است که در ژنو برگزار می شود گفت :در این اجلاس هزار و 100 نماینده مجلس از کشورهای مختلف و چهل رییس مجلس حضور دارند.

وی خطاب به حداد عادل گفت :علاقه زیادی برای شنیدن سخنان شما در کمیته بررسی مسایل سازمان ملل  وجود دارد و شنوندگان مشتاقی آماده شنیدن دیدگاه های جنابعالی هستند .

جانسون افزود : برای سازمان ما  گفت و گو اصل مهمی است و مایلیم  مسایل بین نمایندگان کشورها از طریق گفت وگو حل و فصل شود .

رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه  رفیع مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت : در ایران  مجلس رکن بسیار مهمی است و مردم به طور واقعی در انتخابات مجلس و سایر انتخابات حضور می یابند .

حداد عادل تاکید کرد :ما در انقلاب اسلامی این حقیقت را دریافتیم که هرچه مجلس قوی تر باشد دیکتاتوری کمتر است .

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعاتی که قرار است در نشست اتحادیه بین المجالس در ژنو مطرح شود، یادآور شد پیشنهاد ما این است که در موضوع ماده اضطراری که قرار است فردا برای تصویب در کمیته مربوط بررسی شود ، موضوع عراق را مطرح کنیم .

وی تصریح کرد به اعتقاد ما  موضوع عراق یکی از مهمترین مسایل در زمان حاضر است و معتقدیم مشکل مردم این کشور باید هرچه زودتر با کمک اتحادیه بین المجالس حل شود.

وی همچنین با اشاره به این که هفته پیش قرار بود به دعوت مجمع پارلمانی شواری اروپا به استراسبورگ برود گفت : اتفاقاتی در آنجا افتاد که برای ما قابل درک نبود ، متاسفانه غرب و کشورهای غربی اطلاعات خود را از گروه های بدون صلاحیت می گیرند و براساس آن اطلاعات غلط به تحلیل های نادرست می رسند .

رییس مجلس شورای اسلامی افزود : آنچه در استراسبورگ رخ داد، نمونه ای از این اشتباهات بود ، به گونه ای که گروهک منافقین به منبع اطلاعاتی شورای اروپا تبدیل شد.

حداد عادل تاکید کرد : آنچه که برای ما قابل درک نیست این است که اتحادیه اروپا این موقعیت را برای گروهی  فراهم می کند که خود این اتحادیه و فرانسه و حتی آمریکا که دشمن ایران به حساب می آید آن را تروریست می دانند و اعضای آن هم اکنون تحت تعقیب پلیس بین ااملل هستند .

وی اضافه کرد : من بسیار مایل بودم در جلسه مجمع پارلمانی شورای اروپا شرکت کنم و با گفت وگو حرف های خود را مطرح نمایم اما تشخیص دادم اعتراض به رفتار دوگانه اروپا ارزش بیشتری از سخنرانی ام در این جلسه  دارد.

حداد عادل تاکید کرد : متاسفانه امروز رسانه ها در دست کسانی است که نمی خواهند صدای ما در جهان شنیده شود.       

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet