ایام محرم 1398
1395/06/02 14:43:21
سرویس اجتماعی
نوبخت:

جداسازی سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون از هدررفت منابع جلوگیری می‌کند

رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر ضرورت جداسازی سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون و الحاق آن به وزارت بهداشت، گفت: با این اقدام از هدررفت منابع جلوگیری می‌شود.
جداسازی سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون از هدررفت منابع جلوگیری می‌کند رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر ضرورت جداسازی سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون و الحاق آن به وزارت بهداشت، گفت: با این اقدام از هدررفت منابع جلوگیری می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102855758744.jpg جداسازی,سازمان,بیمه,سلامت,از,وزارت,تعاون,از,هدررفت,منابع,جلوگیری,می‌کند Icana

علی نوبخت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات لایحه یک فوریتی اصلاحیه بودجه سال 95 در صحن علنی مجلس، گفت: در اصلاحیه لایحه بودجه  سال 95، هشت هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت برای پرداخت بدهی‌ها به مراکز درمانی اختصاص پیدا کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از بدهی سازمان بیمه سلامت به دستمزدهای پزشکان، پرستاران و کل تیم پیراپزشکی مرتبط است، ادامه داد: قسمتی از این میزان نیز طلب داروخانه ها، شرکت های توزیعی و پخش کننده لوازم پزشکی است.

وی با تاکید بر اینکه تلاش‌های بسیاری در کمیسیون بهداشت ودرمان درجهت رفع مشکلات سازمان بیمه سلامت صورت گرفته است، افزود: امیدواریم که اختصاص این میزان اعتبار به بیمه سلامت هرچه سریعتر در جهت تقویت طرح تحول سلامت انجام شود.

وی تصریح کرد: همچنین در جهت اجرای هرچه سریعتر قانون تجمیع بیمه ها و رسیدگی به لایحه برنامه ششم پیشنهاداتی در کمیسیون بهداشت و درمان مبنی بر جداسازی بیمه سلامت از وزارت رفاه مطرح شده است که این سازمان پس از جداسازی زیر مجموعه وزارت بهداشت ودرمان قرار گیرد؛ البته شورای عالی بیمه هم باید در وزارت بهداشت مستقر شود.

نوبخت با اشاره به اینکه با جداسازی سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون استقلال درنحوه اداره این سازمان حفظ خواهد شد، گفت: البته در ترکیب شورای عالی بیمه هم تغییراتی باید به وجود آید که این موضوع را هیات وزیران باید مشخص کند، بنابراین با توجه به اینکه چرخ تحول نظام سلامت در برخی زمینه ها متوقف شده بود با تصویب این موضوع در ریل خود قرارخواهد گرفت.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه جداسازی سازمان بیمه سلامت ازوزارت رفاه در صرفه جویی منابع بسیار موثر است، افزود: یعنی هزینه کننده وزارت بهداشت باید آگاه باشد که چه میزان سرمایه برای ارایه خدمات به مردم در اختیار دارد، بنابراین به اندازه توان و نیاز هزینه خواهد کرد؛ واقعیت آن است که افزایش میزان کسری بودجه بیمه‌ها ریشه در آن دارد که منابع در اختیار هزینه کننده نیست.

رییس کمیسیون کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر با فعالیت سازمان بیمه سلامت تحت نظر وزارت رفاه هدر رفت منابع صورت می‌گیرد، همچنین در اجرای تجمیع بیمه‌ها باید تاکید کرد که  بیمه تامین اجتماعی فعلا  قابل انطباق با مسائل بیمه سلامت نیست و درحال حاضر برای رعایت عدالت تجمیع صندوق ها  به صلاح نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet