هدر موبایل
1395/06/03 13:26:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی تاکیدکرد:

کشاورزان با هزینه های سنگینی در عرصه تولید محصولات کشاورزی مواجه هستند

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه گوجه فرنگی در کلان شهر تهران تا نرخ ۲۰۰۰تومان نیز کیلویی بفروش می رسد،گفت: قیمت بالای نهاده های کشاورزی و هزینه جاری از قبیل برق،گاز عواملی برای افزایش هزینه تولید برای کشاورز تلقی می شود و این درحالی است که با توجه به هزینه تولید برای کشاورز، دلالان درآمدهای بسیار بالاتری در صنعت کشاورزی دارند.
کشاورزان با هزینه های سنگینی در عرصه تولید محصولات کشاورزی مواجه هستند عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه گوجه فرنگی در کلان شهر تهران تا نرخ 2000تومان نیز کیلویی بفروش می رسد،گفت: قیمت بالای نهاده های کشاورزی و هزینه جاری از قبیل برق،گاز عواملی برای افزایش هزینه تولید برای کشاورز تلقی می شود و این درحالی است که با توجه به هزینه تولید برای کشاورز، دلالان درآمدهای بسیار بالاتری در صنعت کشاورزی دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/19531.jpg کشاورزان,با,هزینه,های,سنگینی,در,عرصه,تولید,محصولات,کشاورزی,مواجه,هستند Icana

ناصرموسوی لارگانی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت نرخ  گوجه فرنگی درکشور،گفت:باید بررسی شود،چرا باید مصرف کننده تا این حد باید تاوان خرید محصولی همچون گوجه فرنگی را  بدهد که از دست کشاورز تنها  با کیلویی 200 الی 300 تومان خریداری می شود و این درحالی است که کشاورز با تلاش  طاقت فرسا  به کاشت،داشت و برداشت  محصول می پردازد. 

 نماینده  مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  تولیدکننده و مصرف کننده محصول گوجه فرنگی در این راستا به شدت  متضرر می شوند،افزود:نباید اختلاف نرخ گوجه فرنگی از زمان خرید از کشاورز تا فروش در بازار به حدی باشدکه با هیچ گونه برهانی  همخوانی  نداشته باشد.

 وی ادامه داد:کشاورز با هزینه های سنگینی در عرصه تولید محصولات کشاورزی حضور بعمل می آورد و این درحالی است که باید با نرخی محصول را بفروش برسد که علاوه بر دربرگیری هزینه تولید سود متعارفی  را نیز نصیب کشاورز کند.

وزارت کشاورزی برای تنظیم بازار  محصول گوجه فرنگی باید تلاش کند

موسوی لارگانی،افزود: قیمت بالای نهاده های کشاورزی  و هزینه جاری از قبیل برق،گاز عواملی برای افزایش هزینه تولید برای کشاورز تلقی می شود و این درحالی است که با توجه به  هزینه تولید  برای کشاورز،دلالان درآمدهای بسیار بالاتری در صنعت کشاورزی  دارند.

وی ،ادامه داد:وزارت کشاورزی  برای تنظیم بازار  محصولی همچون گوجه فرنگی باید تلاش کند که  شرایطی را ایجاد کند که  هزینه تولید برای کشاورز مقرون به صرفه باشد و در نهایت با نرخ مناسب که در برگیرنده هزینه تولید نیز باشد،در بازار محصول  را  بفروش برساند تا در این راستا  دلالان حذف شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه گوجه فرنگی کیلویی 500 تومان درکنار جاده ها بفروش  می رسد،این امر نشان می دهد که این محصول را کیلویی  200 الی 300 از  کشاورز خریداری  کرده اند،گفت:قیمت برای مصرف کننده  برای خرید گوجه فرنگی در تهران کیلویی 2000 تومان هم مشاهده شده که  این امر نشان از  حضور  واسطه  ها در این عرصه  دارد./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet