ایام محرم 1398
1395/06/03 09:02:51
سرویس سیاسی
/ارزیابی نمایندگان ملت از عملکرد دولت/

سعادت: قاعده‌ای برای قیمتگذاری محصولات کشاورزی ازسوی دولت تعیین نشده است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است عدم پرداخت بیمه محصولات کشاورزی مثل گندم، نخیلات، مرغ، گوجه فرنگی و غیره از مهم ترین معضلات حوزه کشاورزی است که باید دولت به آن رسیدگی کند.
سعادت: قاعده‌ای برای قیمتگذاری محصولات کشاورزی ازسوی دولت تعیین نشده است عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است عدم پرداخت بیمه محصولات کشاورزی مثل گندم، نخیلات، مرغ، گوجه فرنگی و غیره از مهم ترین معضلات حوزه کشاورزی است که باید دولت به آن رسیدگی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603105110876871.jpg سعادت:,قاعده‌ای,برای,قیمتگذاری,محصولات,کشاورزی,ازسوی,دولت,تعیین,نشده,است Icana

محمدباقر سعادت در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مناسبت هفته دولت درخصوص عملکرد دولت در حوزه کشاورزی، گفت: دولت تلاش کرد با صداقت تمام و با نیت کمک به مردم تلاش های خوبی در حوزه کشاورزی داشته باشد اما مشکلات این حوزه عمیق است و نیاز به رسیدگی جدی دارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی معضلات حوزه کشاورزی که دولت باید آن را برطرف کند، اشاره و عنوان کرد: عدم پرداخت بیمه محصولات کشاورزی مثل گندم، نخیلات، مرغ، گوجه فرنگی و غیره از مهم ترین معضلات است که باید دولت به آن رسیدگی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه نظارت خوبی در برخی حوزه ها وجود ندارد، یادآور شد: ذرت و تا 2 ماه پیش کیلویی 700 تومان تحویل مرغداری ها می شد اما الان بدون اینکه ذرت در خارج از کشور افزایش قیمت داشته باشد، واردکننده آن را 500 تومان افزایش قیمت داده است.

سعادت ادامه داد: دولت معتقد است بحث دولت این است که واردات ذرت و قیمت گذاری آن و هرکسی می تواند وارد این حوزه شود در صورتی که نباید اینطور باشد و باید روی تعیین قیمت قاعده ای وجود داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شخصی که اقدام به واردات ذرت می کند قطعا ثروتمند است و اگر فرد جدیدی بخواهد وارد این حوزه شود دیگران سعی می کنند برای زمین زدن وی ذرت را زیرقیمت و با ضرر به مرغداران بفروشند که همین رقیب را نابود می کند لذا وزارت جهاد کشاورزی نباید اجازه دهد چنین اتفاقی برای واردکنندگان بیفتد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet