پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/02/22 17:28:00
سرویس بین الملل
رییس کمیسیون اجتماعی در دیدار وزیر اموراجتماعی لبنان:

سیاست اصولی ایران، حفظ وحدت تمامی گروه‌های لبنانی است

**رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر اموراجتماعی لبنان تصریح کرد: سیاست اصولی و راهبردی جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای حفظ وحدت تمامی گروه‌های لبنانی می‌باشد.

به گزارش خانه ملت، "ماریو عون" وزیر امور اجتماعی لبنان امروز با  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون راه‌های گسترش روابط دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این ملاقات، ابتدا "سلیمان جعفرزاده،" با اشاره به علائق و مراودات دیرین دو ملت، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به روند بازسازی لبنان مورد تاکید قرار داد.

جعفرزاده با بیان این‌که صلح و ثبات در لبنان در سایه هماهنگی و اتحاد گروه‌های مختلف لبنانی، استمرار می‌یابد، افزود: دشمنان لبنان با توطئه‌ها و دسیسه‌های مختلف قادر نخواهند بود صفوف به هم پیوسته مردم لبنان را با تفرقه افکنی و اختلاف از میان ببرند.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از روند تثبیت صلح و آرامش در لبنان تاکید کرد: از این‌که لبنان با درایت و هوشمندی رهبران سیاسی و کمک صادقانه تمام دوستان توانست بار دیگر از نعمت صلح و ثبات برخوردار شود، خوشحالیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هر نوع کمکی که منجر به تقویت صلح، ثبات، انسجام و وحدت ملی لبنان شود، دریغ نخواهد کرد.

جعفرزاده با خاطرنشان ساختن این‌که سیاست اصولی و راهبردی جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای حفظ وحدت تمامی گروه‌های لبنانی می‌باشد، گفت: همسویی تمام قومیت‌ها و گروه‌های لبنانی، عامل شکوفایی و پیشرفت این کشور است.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود تعمیق پیوندهای دوستی و تفاهم میان ملت لبنان را موجب ارتقای جایگاه و موقعیت این کشور در منطقه دانست.

در ادامه این ملاقات ماریو عون وزیر امور اجتماعی لبنان با اشاره به سابقه دیرین دوستی دو کشور خواستار بسط و گسترش مناسبات فی مابین در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شد.

وی در ادامه با قدردانی از حمایت‌ها و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت لبنان در طول دوران سخت و دشوار گفت: ما در دولت لبنان اطمینان داریم که کمک‌های انسان دوستانه ایران فقط به گروه خاصی مربوط نمی‌شود، بلکه تمامی مردم لبنان از این کمک‌ها و حمایت‌ها برخوردارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet