ایام محرم 1398
1395/06/03 14:48:12
سرویس سیاسی
/ارزیابی نمایندگان ملت از عملکرد دولت/

پژمان‌فر: با وجود اینکه مسائل مختلف فرهنگی سامان یافت اما فرهنگ اولویت دولت نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرهنگ اولویت دولت یازدهم نیست هر چند که موفق شده است مسائل مختلف فرهنگی را سامان بخشد.
پژمان‌فر: با وجود اینکه مسائل مختلف فرهنگی سامان یافت اما فرهنگ اولویت دولت نیست رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرهنگ اولویت دولت یازدهم نیست هر چند که موفق شده است مسائل مختلف فرهنگی را سامان بخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108247074723.jpg پژمان‌فر:,با,وجود,اینکه,مسائل,مختلف,فرهنگی,سامان,یافت,اما,فرهنگ,اولویت,دولت,نیست Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به هفته دولت، در خصوص عملکرد دولت در حوزه فرهنگی گفت: فعالیت های فرهنگی که دولت در این سه سال داشته نمی توان جمع بندی کلی ارائه کرد و بگویم عملکرد خوب بوده یا بد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اما هم نقاط قوت در این کارنامه وجود دارد و هم نقاط منفی. در خصوص نقاط قوت و مثبت دولت در حوزه فرهنگی باید گفت که توانست به مسائل فرهنگی نظم بدهد و مسائل را در چارچوب خاص پیش ببرد.

وی گفت: با وجود اینکه موضوعات حوزه فرهنگی سامان مناسبی پیدا کرد اما اگر بخواهم به صورت جمع بندی کلی در حوزه فرهنگی اظهار نظر کنم باید بگویم که این دولت مانند دولت های گذشته مسائل فرهنگی را در اولویت کاری خود قرار نداد.

این نماینده تاکید کرد: لایحه بودجه سنواتی نشان می دهد که هر دولتی به چه مسائلی توجه دارد، البته از نگاه برخی بودجه تنها جداول هزینه و درآمد است اما به اعتقاد من این لایحه نگاه دولت را به موضوعات مختلف نشان می دهد.

پژمان‌فر ادامه داد: متاسفانه دولت در سه مرحله اعتبار حوزه فرهنگی از جمله اعتبار، تخصیص و نقدینگی را کاهش داده است و عملا در شهرستان ها و بخش های دولتی بودجه ای برای بخش فرهنگ وجود ندارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نگاه منفی به فرهنگ دارد و این موضوع را اولویت خود نمی داند، گفت: در این باره با نوبخت صحبت کردم و گفتم دولت عملا اعتبار فرهنگ را صفر کرده است چرا که ردیف های مربوط به این حوزه را حذف کرده از نگاه بنده اگر ردیف بودجه انجمن های مردم نهاد فرهنگی از بودجه حذف می شود به این معناست که دولت حرکت های مردمی در این بخش را قبول ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet