خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/02/22 19:24:00
سرویس سیاسی

ابوترابی فرد: مجلس مصمم به ارتباط با انجمن‌های علمی است

**"محمدحسن ابوترابی فرد" گفت: مجلس شورای اسلامی برای برنامه ریزی جهت ارتباط موثر و مستمر با انجمن‌های علمی مصمم است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی  روز سه شنبه در دومین نشست فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس که در محل کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد‌، خاطر نشان کرد: بحث سازمان‌های مردم نهاد و نقش آنها در جوامع انسانی، بحث مهم و کلیدی دنیای امروز است.

وی افزود: در کشور جمهوری اسلامی ایران با توجه به سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در ذیل اصل 44 قانون اساسی‌، در آینده بستر مناسبی برای حضور موثر و تعیین کننده سازمان‌های مردم نهاد فراهم خواهد شد.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجموعه این سازمان‌ها نقش انجمن‌های علمی‌، نقش متمایزی است، اظهار داشت:ما در مجلس هفتم جلساتی را با روسای انجمن‌های علمی داشتیم تا راهکارهای ارتباط نزدیک مجلس با این انجمن‌ها را پیدا کنیم.

وی افزود: البته قدم‌هایی در این راستا برداشته شد اما این کار زود به نتیجه نمی‌رسد و احتیاج به صبر و استقامت دارد.

ابوترابی فرد با تاکید بر ضرورت ارتباط مجلس و انجمن‌های علمی و ارتباط انجمن‌های علمی با بدنه اجرایی کشور گفت: ما در هیات رئیسه مجلس بطور جدی مصمم هستیم که برای این ارتباط موثر و مستمر برنامه‌ریزی کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم از نقطه نظرات این انجمن‌ها برای تدوین قانون برنامه پنجم توسعه استفاده کنیم .

نایب رییس مجلس یادآور شد: چناچه کمیسیون‌های مجلس و انجمن‌های علمی ارتباط خوبی با هم داشته داشته باشند، قطعا قانون برنامه پنجم توسعه که نقشه راه کشور در 5 سال آینده است با غنای بیشتری تصویب خواهد شد.

ابوترابی فرد تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی هم باید در حوزه اجرا از نقطه نظرات انجمن‌های علمی استفاده کنند.

در ادامه دومین نشست فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد مجلس، نمایندگان سازمان‌های غیر دولتی حاضر‌، به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet