هدر موبایل
1395/06/06 15:09:38
سرویس اجتماعی
هاشمی:

ایجاد اتاق امن تزریق معتادان را یک قدم از رفتارهای پرخطر دور می‌کند/ تاکید بر اجرای پایلوت طرح

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس تصمیم بهزیستی برای راه‌اندازی اتاق‌های امن تزریق در پاتوق‌ها و مراکز معضل‌خیز کشور را برای دور ساختن معتادان از رفتارهای پرخطر مثبت ارزیابی کرد.
ایجاد اتاق امن تزریق معتادان را یک قدم از رفتارهای پرخطر دور می‌کند/ تاکید بر اجرای پایلوت طرح عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس تصمیم بهزیستی برای راه‌اندازی اتاق‌های امن تزریق در پاتوق‌ها و مراکز معضل‌خیز کشور را برای دور ساختن معتادان از رفتارهای پرخطر مثبت ارزیابی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg ایجاد,اتاق,امن,تزریق,معتادان,را,یک,قدم,از,رفتارهای,پرخطر,دور,می‌کند/,تاکید,بر,اجرای,پایلوت,طرح Icana

همایون هاشمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ایجاد اتاق امن تزریق در پاتوق‌ها و مراکز معضل‌خیز کشور توسط سازمان بهزیستی کشور، گفت: برخی از کشورها مانند هلند برای معتادانی که وابستگی بسیار به موادمخدر و مشکلات روان‌تنی دارند، به صورت محدود، کنترل شده و هوشمند موادمخدر در اختیار معتادان قرار می‌دهند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث کلان اعتیاد، کاهش آسیب مطرح است، تصریح کرد: ارائه موادمخدر یا ایجاد شرایطی که معتادان بتوانند موادمخدر را به صورت کنترل شده مصرف کنند از روش‌های علمی است که با به‌کارگیری آن می‌توان معتاد را یک قدم از رفتارهای پرخطر قبلی دور کرد.

وی با یادآوری اینکه روش علمی مذکور نسبتا تایید شده است، گفت: برای اجرای این روش در کشور باید دقت‌های لازم درنظر گرفته شود چراکه هنوز نتایج اجرای آن به صورت دقیق در ایران سنجیده و آزمایش نشده است، برای این منظور هم می‌توان به صورت طرح آزمایشی در چند شهر اجرا کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدام سازمان بهزیستی برای ایجاد اتاق امن تزریق مناسب است، افزود: در صورتی که نتایج پایلوت اجرای روش علمی مذکور مثبت و اثربخش باشد می‌توانیم آن را به تمامی مناطق و شهرها تسری دهیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، انوشیروان محسنی بندپی گفت: سازمان بهزیستی درصدد راه‌اندازی " اتاق‌های امن تزریق" در پاتوق‌ها و مراکز معضل‌خیز کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet