هدر موبایل
1395/06/06 15:30:37
سرویس سیاسی
نجفی مطرح کرد:

دریافت وام از روسیه؛ بابی تازه از دفتر تعاملات تهران-مسکو/رقابت روسیه و غرب برای بهره‌مندی از اثار پسابرجام

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اعلام آمادگی روسیه برای پرداخت وام به ایران نشان دهنده شرایط و فرصت های برجسته اقتصادی و موقعیت مستحکم سیاسی در ایران است، زیرا در فضای پسابرجام با توجه به اشتیاق کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در کشورمان، مسکو به دنبال استفاده از این شرایط است.
دریافت وام از روسیه؛ بابی تازه از دفتر تعاملات تهران-مسکو/رقابت روسیه و غرب برای بهره‌مندی از اثار پسابرجام عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اعلام آمادگی روسیه برای پرداخت وام به ایران نشان دهنده شرایط و فرصت های برجسته اقتصادی و موقعیت مستحکم سیاسی در ایران است، زیرا در فضای پسابرجام با توجه به اشتیاق کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در کشورمان، مسکو به دنبال استفاده از این شرایط است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107673910730.jpg دریافت,وام,از,روسیه؛,بابی,تازه,از,دفتر,تعاملات,تهران-مسکو/رقابت,روسیه,و,غرب,برای,بهره‌مندی,از,اثار,پسابرجام Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آثار و پیام های دریافت وام 5 میلیارد دلاری از سوی روسیه برای ایران، گفت: ایران و روسیه به عنوان دو کشور بزرگ در منطقه، دارای مناسبات خوب و استراتژیکی بوده و در تمام سطوح دو جانبه، منطقه ای و بین المللی دارای همکاری و رایزنی هستند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران و روسیه ظرفیت های بسیاری از جمله وجود جسن همجواری، شرایط اقتصادی و پتانسیل در حوزه انرژی و ترانزیت برای گسترش روابط و تعاملات دارند، که به طور حتم دو کشور باید از این شرایط به خوبی استفاده کنند.

وی با اشاره به مصوبه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی برای دریافت وام 5 میلیارد دلاری روسیه از سوی ایران، ادامه داد: مسکو برای پرداخت این وام اعلام آمادگی کرده، که قطعا این موضوع با توجه به پیشینه و تاریخچه روابط دو کشور، در مناسبات دوستانه ایران و روسیه تأثیرگذار است و این مسئله در افزایش سطح تعاملات تجاری دو کشور موثر خواهد بود.

نجفی افزود: اعلام آمادگی روسیه برای پرداخت وام به ایران نشان دهنده شرایط و فرصت های برجسته اقتصادی و موقعیت مستحکم سیاسی در ایران است، زیرا در فضای پسابرجام با توجه به اشتیاق کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در کشورمان، مسکو به دنبال استفاده از این شرایط است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: امیدوارم اقدام ایران و روسیه موجب توسعه همکاری اقتصادی و زیربنایی و ارتقا حجم مبادلات تجاری میان دو کشور منجر شود.

پیشنهاد دریافت وام تا مبلغ ۵ میلیارد دلار از دولت روسیه برای طرحهای عمرانی در جریان بررسی اصلاحیه بودجه ۹۵ مورد موافقت نمایندگان مردم در خانه ملت قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet