هدر موبایل
1395/06/07 16:43:48
سرویس اجتماعی
کیخا:

هوای ناسالم یکی از تهدیدات اصلی پایتخت/ سیاستگذاری‌های کلی کاهش آلودگی هوا اصلاح شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس هوای ناسالم را یکی از تهدیدات اصلی پایتخت خواند وافزود: سیاستگذاری‌های کلی کاهش آلودگی هوا باید اصلاح شود.
هوای ناسالم یکی از تهدیدات اصلی پایتخت/ سیاستگذاری‌های کلی کاهش آلودگی هوا اصلاح شود عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس هوای ناسالم را یکی از تهدیدات اصلی پایتخت خواند وافزود: سیاستگذاری‌های کلی کاهش آلودگی هوا باید اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/55221.jpg هوای,ناسالم,یکی,از,تهدیدات,اصلی,پایتخت/,سیاستگذاری‌های,کلی,کاهش,آلودگی,هوا,اصلاح,شود Icana

احمدعلی کیخا در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، بهره‌مندی از هوای سالم و پاک را حق قانونی مردم خواند و گفت:  هیچ‌کس حق ندارد برای منافع خصوصی خود به عنوان یک بنگاه اقتصادی زمینه آلودگی هوا را فراهم کند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه هوای ناسالم یکی از تهدیدات اصلی پایتخت است، افزود: حل مسئله آلودگی هوا تنها با نوسازی وسائط نقیله عمومی یا موتورسیکلت امکان‌پذیر نیست، در واقع سیاستگذاری‌های کلی کاهش آلودگی هوا باید اصلاح شود اما متاسفانه نگرش‌های بخشی و منطقه‌ای در توسعه کشور مشکلاتی از نوع آلودگی هوا و حاشیه‌نشینی را رقم زده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: برای حل مشکل آلودگی تهران باید مشکلات روستاها و شهرهای دیگر نیز حل شود کاهش مهاجرت به کلانشهر تهران یکی از اقدامات است که باید در دستور کار قرار گیرد، در این راستا تولید اقتصادی در روستا رونق خواهد یافت و بر منابعی چون آب، خاک و هوا هم فشار وارد نمی‌شود.

کیخا یادآور شد: طرح جامع مقابله با آلودگی هوا در دولت‌های مختلف مطرح شده اما اقدام اساسی انجام نگرفته است؛ از آنجایی که هوای سالم حق مردم به خصوص کودکان و نوزادان است باید دولت، شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری پایتخت به عنوان ضرورت، رفع آلودگی هوا را در دستور توسعه شهر تهران قرار دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: همه اقدامات برای رفع آلودگی هوا در قالب یک بسته باید با هم دیده شود، در واقع سیاست کاهش آلودگی هوا به عنوان یک اصل باید پذیرفته شود و برای حل مساله در حوزه توسعه کلان یا حتی پروژه‌های خرد مانند خروج فرودگاه مهرآباد بررسی‌های کارشناسی انجام شود، در مورد فرودگاه مهرآباد پس از انجام کار کارشناسی اگر تاثیر مثبت آلایندگی تایید شود حتما خروج آن باید در دستور قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet