هدر موبایل
1388/02/23 11:12:00
سرویس صحن

واکنش نمایندگان به قسم دادن رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

**اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که نمایندگان مجلس را برای حذف یک تبصره قسم داده بود با واکنش چند تن از نمایندگان مواجه شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه در جریان بررسی طرح ایمنی زیستی، واعظ جوادی درخواست حذف تبصره 2 ماده 5 طرح را ارائه داد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پس از سخنان خود در دفاع از درخواست حذف تبصره 2 ماده 5، نمایندگان مجلس را به حضرت فاطمه زهرا (س)قسم داد تا به حذف این تبصره رای دهند.

این اقدام واعظ جوادی واکنش چند تن از نمایندگان را در پی داشت.

رجایی و جهانگیر زاده نمایندگان اراک و ارومیه با استناد به ماده 23 بند 11 آیین‌نامه، نسبت به این اقدام واعظ جوادی تذکر دادند.

نمایندگان اراک و ارومیه اظهار داشتند: برای هر طرح یا لایحه مستنداتی وجود دارد و نباید نمایندگان به حضرت عباس، حضرت زهرا و دیگر ائمه قسم داده شوند.

این دو نماینده چنین اقدامی را وهن قانون دانستند.

براساس تبصره 2 ماده 5 طرح ایمنی زیستی، هرگونه امتناع و ممانعت از صدور مجوز رهاسازی موجود زنده تغییر شکل یافته ژنتیکی موضوع این قانون توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌صلاح موضوع این ماده باید برمبنای مستندات علمی باشد و شخص متقاضی رهاسازی می‌تواند در صورت ممانعت دستگاه اجرایی ذی‌صلاح ابتدا در کمیسیون سه نفره داوری نسبت به طرح شکایت خود اقدام نماید و کمیسیون مذکور موظف است حداکثر ظرف مدت دو ماه به طور کتبی و مستدل نسبت به شکایت اعلام نظر نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet