آغاز هفته وحدت
1395/06/12 14:03:08
سرویس اقتصادی
مقصودی:

فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی پیگیر مبالغ ناپدید شده درصندوق ذخیره فرهنگیان است

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس،گفت:حدود ۸هزار میلیارد تومان وام‌های بدون ضمانت ازطریق صندوق ذخیره فرهنگیان و یکی از بانک‌های وابسته اعطا شده‌است.
فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی پیگیر مبالغ ناپدید شده درصندوق ذخیره فرهنگیان است سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس،گفت:حدود 8هزار میلیارد تومان وام‌های بدون ضمانت ازطریق صندوق ذخیره فرهنگیان و یکی از بانک‌های وابسته اعطا شده‌است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109357335147.jpg فراکسیون,مبارزه,با,مفاسد,اقتصادی,پیگیر,مبالغ,ناپدید,شده,درصندوق,ذخیره,فرهنگیان,است Icana

حسین مقصودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسات فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی که از اول تیرماه آغاز به کار کرده است، گفت: در جلسات این فراکسیون به تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک ها و شرکت های وابسته که در اصل متعلق به قشر فرهنگیان است، ورود کردیم.

نماینده مردم سبزوار،جغتای و جوین در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد:در یکی از بانک های وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان، چندهزار میلیارد تومان ناپدید شده که درحال پیگیری آن هستیم؛همچنین در یکی از بانک های دیگر وابسته به همین صندوق چندصدمیلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد.

وزیر آموزش و پرورش در قبال صندوق ذخیره فرهنگیان امانتدار نبوده است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس افزود: طبق پیگیری ها و اسناد موجود، وام هایی از طریق این صندوق و یکی از بانک های وابسته بدون وثیقه ملکی و ضمانت پرداخت شده که قابل برگشت نیست،اما باید برای بازگشت آن تلاش کرد و رقم آن نیز به حدود 8 هزار میلیارد تومان می رسد.

مقصودی،اظهار کرد: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی به شدت پیگیر این پرونده است و یکی از موارد استیضاح فانی به عنوان رئیس هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان نیز همین مورد است که امانتداری صورت نگرفته و علت آن نیز اعطای سمت به افراد خاص در پست های حساس بوده است.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در فضای مجازی هجمه سنگین و برنامه ریزی شده ای علیه فراکسیون آغاز شده است، خاطرنشان کرد: برخی افراد تصور می کنند با تخریب فراکسیون و رئیس آن امیر خجسته می توانند مانع پیگیری های فراکسیون و مانع بازگشت پول به بیت المال شوند،اما فراکسیون با همکاری وزارت اطلاعات تا زمانی که مردم به حق و حقوق خود برسند موضوع را پیگیری می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet