هدر موبایل
1395/06/10 12:31:11
سرویس اجتماعی
دلخوش تاکید کرد:

لزوم ایجاد زیستگاه‌های حفاظت شده برای حمایت از یوز ایرانی/ با مطالعات دقیق تعداد یوزها برآورد شود

سخنگوی فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس با تاکید بر ایجاد زیستگاه‌های حفاظت شده برای گونه‌های درحال انقراض، گفت: ضرورت دارد مطالعات جامعی برای مشخص شدن تعداد دقیق یوزهای ایرانی انجام شود.
لزوم ایجاد زیستگاه‌های حفاظت شده برای حمایت از یوز ایرانی/ با مطالعات دقیق تعداد یوزها برآورد شود سخنگوی فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس با تاکید بر ایجاد زیستگاه‌های حفاظت شده برای گونه‌های درحال انقراض، گفت: ضرورت دارد مطالعات جامعی برای مشخص شدن تعداد دقیق یوزهای ایرانی انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109023567171.jpg لزوم,ایجاد,زیستگاه‌های,حفاظت,شده,برای,حمایت,از,یوز,ایرانی/,با,مطالعات,دقیق,تعداد,یوزها,برآورد,شود Icana

سید کاظم دلخوش اباتری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره نگرانی‌ها از کاهش آمار یوزهای ایرانی و خطر انقراض این گونه نادر، گفت: برای اعلام آمار دقیق یوزهای موجود در کشور باید مطالعات جامعی در سراسر کشور صورت گیرد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از گونه‌های حیات وحش در معرض خطر انقراض جدی قرار دارند، یادآور شد: با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و مردم می‌توان مشابه نسل گونه‌های در حال انقراض را از  کشورهایی که آب و هوای مشابه ایران دارند به کشور وارد کرده و در راستای جلوگیری از تهدید نسل گونه های در حال انقراض بکوشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  ادامه داد: علیرغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی تمامی کشورهای دنیا در جهت حمایت از گونه های در حال انقراض اما عوامل مختلفی، نسل برخی از حیات وحش دنیا را در معرض تهدید جدی قرار داده است.

دلخوش اباتری افزود: البته در این راستا حمایت مردم و دستگاه‌های ذی‌ربط کشور نسبت به گذشته از حیات وحش مخصوصا گونه‌های در حال انقراض بیشتر شده به گونه ای که در مقابل افرادی که به محیط زیست کشور تعدی و تجاوز می‌کنند با قاطعیت ایستادگی می‌کنند بنابراین این هماهنگی نشانه این است که هم دستگاه‌های ذی‌ربط و هم مردم به خوبی ارزش محیط زیست و حیات وحش کشور را درک کرده‌اند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم، عواملی مانند تغییر نوع آب و هوا، نوع تغذیه، آسیب زدن برخی افراد ناآگاه به گونه های در حال انقراض، عدم توجه دستگاه های ذی ربط در زمان مناسب برای حمایت از این گونه‌های ارزشمند را در تهدید نسل گونه های نادر و در معرض انقراض کشور دخیل دانست.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، بر لزوم ایجاد زیستگاه‌های حفاظت شده برای حفاظت از گونه های در حال انقراض تاکید کرد وگفت: برای جلوگیری از انقراض گونه های نادر جانوری باید این گونه‌ها در زیستگاه های حفاظت شده مورد حفاظت شدید قرار گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet