هدر موبایل
1395/06/12 09:48:59
سرویس سیاسی
کاظمی:

هیاتی از کمیسیون شوراها تجهیزات برگزاری انتخابات الکترونیکی را بررسی می‌کند

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درمجلس گفت: کمیسیون شوراها در خصوص الکترونیکی برگزار کردن انتخابات شوراها مکاتباتی را با وزارت کشور انجام داده است و مقرر شد هیئتی از کمیسیون شوراها اگر آن را تایید کند، بتوانیم انتخابات شوراها را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.
هیاتی از کمیسیون شوراها تجهیزات برگزاری انتخابات الکترونیکی را بررسی می‌کند نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درمجلس گفت: کمیسیون شوراها در خصوص الکترونیکی برگزار کردن انتخابات شوراها مکاتباتی را با وزارت کشور انجام داده است و مقرر شد هیئتی از کمیسیون شوراها اگر آن را تایید کند، بتوانیم انتخابات شوراها را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103337578254.jpg هیاتی,از,کمیسیون,شوراها,تجهیزات,برگزاری,انتخابات,الکترونیکی,را,بررسی,می‌کند Icana

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیکی، اظهار داشت: از دور گذشته بحث الکترونیکی برگزار شدن انتخابات مطرح بوده و شورای نگهبان به جهت اینکه امنیت این موضوع تضمین نشده بود، موافقت خود را اعلام نکرده است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کمیسیون شوراها در خصوص الکترونیکی برگزار کردن انتخابات شوراها مکاتباتی را با وزارت کشور انجام داده است که وزارتخانه نیز اعلام آمادگی کرد و مقرر شد نامه ای را به کمیسیون شوراها ارسال کنند و هیئتی از کمیسیون شوراها اگر آن را تایید کند، بتوانیم انتخابات شوراها را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنوز این روند به طور کامل به پایان نرسیده است و تا زمانی که بررسی ها انجام نشده نمی توان تصمیمی را اتخاذ کرد.

کاظمی با اشاره به تردید شورای نگهبان نسبت به امنیت برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: بررسی های شورای نگهبان نشان می‌دهد که امنیت این سیستم مورد قبول نیست، کارشناسان ما نیز باید بررسی کنند.

وی افزود: هنوز وارد فاز اجرائی انتخابات نشده ایم و هر کاری که قرار باشد انجام شود باید پیش از زمان بندی جدول انتخابات انجام شود وگرنه در فضای انتخابات اصلاح قانون انتخابات انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet