هدر موبایل
1395/06/13 09:53:45
سرویس اقتصادی
محمودزاده تاکیدکرد:

سود دوبرابری در برخی محصولات کشاورزی نصیب دلال می شود

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دو برابر سود در برخی محصولات کشاورزی نصیب  دلال می شود،گفت:عدم برنامه ریزی در مازاد صادرات صیفی جات نتیجه تنظیم بازار نامناسب است.
سود دوبرابری در برخی محصولات کشاورزی نصیب دلال می شود عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دو برابر سود در برخی محصولات کشاورزی نصیب  دلال می شود،گفت:عدم برنامه ریزی در مازاد صادرات صیفی جات نتیجه تنظیم بازار نامناسب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108220137092.jpg سود,دوبرابری,در,برخی,محصولات,کشاورزی,نصیب دلال,می,شود Icana

 جلال محمود زاده  درگفت وگو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت مازاد تولیدات محصولات کشاورزی،گفت: زمانی که  وزارت کشاورزی در تنظیم بازار با مشکل روبرو است ؛نمی تواند بطور حتم برای مصرف داخلی  و صادرات  برنامه ریزی موثری کند.

صادرات و واردات از مبادی غیررسمی وضعیت اقتصادی کشاورز را با مشکل روبرو می کند

نماینده مردم مهاباد در  مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات و واردات از مبادی غیررسمی وضعیت اقتصادی کشاورز را با مشکل روبرو می کند،تصریح کرد: دوبرابر سود محصولات کشاورزی نصیب دلال می شود،بنابراین نباید به هیچ وجه اجازه داد محصولات کشاورزی  به طریق قاچاق  خارج  یا وارد شوند.

وی ادامه داد: برای تنطیم بازارمحصولات کشاورزی ما نیازمند برنامه ریزی  بلندمدت و کوتاه مدت هستیم تا بتوانیم دلالان را دراین عرصه  به نحو مطلوب  و کارشناسی شده حذف کنیم و این درحالی است که  زمانی که ما تولیدات  را درعرصه  محصولات کشاورزی افزایش می دهیم؛باید قبل  از کاشت به فکر صادرات مازاد تولید و خرید تضمینی  نیز باشیم.

محمودزاده،افزود:عملکرد وزارت کشاورزی در  زمینه تنظیم بازار  مناسب  نیست؛زیرا اگر فکری برای مازاد تولید نشود بدیهی است که محصول  با نرخ  پایین نصیب دلال می شود.

وی،ادامه داد:خرید گوجه فرنگی از کشاورز کیلویی 200 تومان تمام می شود  و این در حالی است که  وزارت کشاورزی باید نرخی  برای این محصول تعیین کند که علاوه بر پوشش هزینه تولید برای کشاورز ،سود متعارفی  را نیز رقم بزند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی دولت باید فکری اساسی  برای مازاد تولید کشاورزی از جمله در صیفی جات  بکند،یادآورشد:عدم برنامه ریزی در مازاد  صادرات صیفی جات  نتیجه تنظیم بازار نامناسب  است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet