هدر موبایل
1395/06/15 10:00:04
سرویس اقتصادی
عثمانی مطرح کرد:

پول مشترک زمینه ساز حذف دلار از مبادلات اقتصادی

عضوهیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:می توان با کشورهایی همسو به لحاظ سیاسی واحد پولی مشترک تعریف کرد و با انجام این مهم نیاز به دلار در مبادلات اقتصادی را کنترل کرد.
پول مشترک زمینه ساز حذف دلار از مبادلات اقتصادی عضوهیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:می توان با کشورهایی همسو به لحاظ سیاسی واحد پولی مشترک تعریف کرد و با انجام این مهم نیاز به دلار در مبادلات اقتصادی را کنترل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/121008.jpg پول,مشترک,زمینه,ساز,حذف,دلار,از,مبادلات,اقتصادی Icana

محمدقسیم عثمانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزرای خانه ملت درباره تاثیر نقش انعقاد تفاهنامه های بانکی برای حذف دلار گفت:باید در مناسبات اقتصادی به مناسبات سیاسی توجه شود و در این راستا اقدام شود.

نماینده مردم بوکان درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد: اگر در روابط اقتصادی بین المللی به مناسبات سیاسی توجه نشود دشمنان با بازی های سیاسی،برای مبادلات اقتصادی مشکل ایجاد می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم،افزود: آمریکایی ها با وجود امضای قرارداد در موضوع برجام، به کارشکنی های خود ادامه می دهند،بنابراین باید به دنبال شرکای اقتصادی بود که به لحاظ سیاسی نیز ارتباط خوبی بین دو کشور وجود دارد.

انعقاد تفاهمنامه بانکی ایران و روسیه یک اقدام سازنده است

وی افزود:با توجه به ارتباط مناسب سیاسی بین ایران و روسیه و تصمیم دو کشور برای ارتقای روابط، انعقاد تفاهمنامه بانکی اقدام مثبتی است.

عثمانی با بیان اینکه می توان بخشی از منابع ارزی کشور را به صورت روبل روسیه نگهداری شود،افزود: می توان با کشورهایی که به لحاظ سیاسی از روابط خوبی برخورداریم واحد پولی مشترک تعریف کرد و با انجام این مهم نیاز به دلار در مبادلات اقتصادی را کنترل کرد؛بطورمثال کشورهای اتحادیه اروپا از واحد پولی یورو استفاده کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: باید از ظرفیت انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه بیشتر استفاده شود تا زمینه توسعه روابط اقتصادی تسهیل شود./

پایان پیام      

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet