پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/02/23 10:55:00
سرویس صحن

کواکبیان: دستگاه دیپلماسی کشور برای آزادی دیپلمات‌های ایرانی دربند در عراق و افغانستان اقدام کند

**نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اسارت دیپلمات‌های ایرانی در عراق و افغانستان، خواستار فعالیت دستگاه دیپلماسی کشور برای آزادی آنان شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در جلسه علنی روز چهارشنبه با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات سفرهای استانی دولت اظهار داشت: برخی دستگاه‌های اجرایی کارهایشان را انجام ندادند و می‌گویند در سفرهای دوم مصوبات دولت اجرا خواهد شد.

وی همچنین گفت: تذکر دوم بنده هم این است که شنیدم رکسانا صابری آزاد شده است. از این جهت که گفته می‌شود دستگاه قضایی مستقل عمل می‌کند خوشحالیم اما اگر قوه قضائیه گزارشی در این ارتباط به مردم بدهند بد نیست .

کواکبیان خاطر نشان کرد:  فردی که آن طوری مطرح و بعد آزاد شد، نیاز به توضیح به افکار عمومی دارد.

عضو کمیسیون سیاست خارجی همچنین اظهار داشت:‌ یک تذکر نیز به وزارت خارجه دارم.

وی با یببان اینکه 4 دیپلمات ما در اربیل عراق دستگیر شدند و در افغانستان هم یک دیپلمات به اسارت رفته است، تصریح کرد: درخواست ما این است که دستگاه دیپلماسی فعال شود و اقدامات لازم برای آزادی دیپلمات‌های در بند را به جد دنبال کند.

"سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه ‌علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت:‌ هیات دولت در ارتباط با مصوبات استانی توجه خواهند کرد و تصمیم مقتضی را اتخاذ خواهند کرد.

وی افزود: در مورد نکته دوم هم شما می‌دانید نظام جمهوری اسلامی در جایگاهی است که تصمیماتش تحت فشار اتخاذ نمی‌شود اینکه  دولت و ملت در برابر فشارها سالهاست مقتدرانه اسیتاده‌اند تائید کننده این موضوع است .

ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد:‌ شایسته است دستگاه قضایی بهتر عمل کند و توضیحات لازم را به افکار عمومی در این خصوص بدهند .

وی افزود:‌ از دستگاه دیپلماسی می‌خواهیم از تمام توان و ظرفیتشان برای آزاد سازی دیپلماتهای در بند استفاده کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet