خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/02/23 11:10:00
سرویس اقتصادی

معاون برنامه ریزی دیوان محاسبات از کسری بودجه این دیوان در سال 88 خبر داد

**معاون برنامه ریزی و امور اجرایی دیوان محاسبات کشور گفت: کاهش ۴۰ درصدی اعتبار دیوان محاسبات کشور از سوی دولت، این نهاد نظارتی را درسال ۸۸ با کسری بودجه مواجه کرده است.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار دیوان محاسبات، "علیرضا داورپناه" روز چهارشنبه با بیان این مطلب افزود: دولت محترم با هدف جبران کسری بودجه اقدام به کاهش اعتبار برخی دستگاه ها کرده که این اقدام به دلیل آنکه تنها در قبال تعدادی از دستگاه ها صورت گرفته است، موجب شده تا برخی نهادها از جمله دیوان محاسبات کشور با کاهش شدید بودجه مواجه شوند.

وی اظهارداشت: در سال 87 به منظور جبران کسری اعتبارات دیوان محاسبات از سوی دولت محترم و نمایندگان محترم مجلس در اصلاحیه ای، مبلغ 5 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت حقوق کارکنان دیوان محاسبات در نظر گرفته شد که این مبلغ نیز در سال جاری در نظر گرفته نشده است. او تصریح کرد: علاوه بر این، مبلغ 25 تا 30 درصد افزایش بودجه‌ای که از سوی دولت محترم اعلام شده بود نیز در بودجه سال جاری دیده نشده است.

وی اضافه کرد: دیوان محاسبات کشور با وجود مواجه بودن با چنین مشکلاتی، در روزهای اخیر نیز با کاهش 40 درصدی اعتبار در راستای جبران بخشی از کسری بودجه دولت روبرو شده است که مشکلات اعتباری این نهاد نظارتی را دوچندان کرده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اجرایی دیوان محاسبات کشور ابراز امیدواری کرد که دولت محترم و نمایندگان محترم مجلس نسبت به رفع این مشکل اهتمام ورزند چرا که بی توجهی به این مساله تبعات خوبی در راه رسیدن دیوان محاسبات به اهداف و تحقق ماموریت های این نهاد نظارتی در پی نخواهد داشت.

داورپناه خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات کشور دستگاهی نظارتی است و انتظار می رود که کارکنان این نهاد نظارتی حداقل با دغدغه های مالی مواجه نباشند.

وی افزود: در حال حاضر عموم پرسنل دیوان محاسبات به لحاظ مسایل حقوقی و رفاهی از شرایط مطلوبی برخوردار نمی باشند.

داورپناه تاکید کرد: انتظار ما این است که همچون سال 87 مساعدت لازم صورت گرفته تا به شرایط عادی بازگردیم و با مشکل و مانعی در این راستا مواجه نشویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet