هدر موبایل
1388/02/23 14:22:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس شورای عمان:

کشورهای منطقه با رفتار وحدت آمیز جلوی فتنه تفرقه را بگیرند

**رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسرائیل تلاش می‌کند تا بین کشورهای منطقه تفرقه‌ ایجاد کند، تاکید کرد: کشورهای منطقه باید جلوی این فتنه را با رفتار وحدت آمیز بگیرند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" صبح امروز در دیدار با رئیس مجلس شورای عمان گفت: ظرفیت‌های موجود بین دو کشور اجازه توسعه سیاسی، اقتصادی بین دو کشور را می‌دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با مفید دانستن نقش عمان در منطقه اظهار داشت: نقش عمان به عنون متوازن کننده مسایل منطقه نقش برجسته‌ای است.

لاریجانی در ادامه خاطرنشان کرد: ما افتخار می‌کنیم از مردم فلسطین و حزب الله دفاع می‌کنیم زیرا آنها موجب سربلندی آزادگان جهان هستند.

رییس مجلس همچنین به موضوع اشغال افغانستان از سوی آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: اشغال افغانستان از سوی آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر، حرکتی بی‌نتیجه بود و امروز می‌بینیم ناآرامی‌ها از سوی آمریکایی‌ها در پاکستان نیز گسترش یافته است.

لاریحانی با بیان اینکه فکر جمهوری اسلامی یک فکر وحدت آفرین است گفت: اسرائیل تلاش می‌کند تا بین کشورهای منطقه تفرقه‌ ایجاد کند ولی کشورهای منطقه باید جلوی این فتنه را با رفتار وحدت آمیز بگیرند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی با درک این شرایط تلاش دارد بیشترین مودت را با کشورهای اسلامی داشته باشد.

"شیخ احمد العیسائی" رئیس مجلس عمان نیز در این دیدار، ضمن تقدیر از ایران جهت حمایت از مردم فلسطین، لبنان و حزب الله گفت: مردم این دو کشور موجب سربلندی مسلمانان و آزادگان جهان شده‌اند.

وی ضمن اسفناک توصیف کردن اوضاع عراق، از جمهوری اسلامی خواست تا از نفوذ خود جهت برقراری آرامش و امنیت در این کشور استفاده نماید.

وی تاکید کرد: هیچ گاه بین شیعه و سنی در عراق مشکلی نبوده و این اختلاف اساسا ساخته آمریکایی‌هاست.

محمدبن احمد در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران نیز اظهار داشت: عمان هیچ نگرانی از دستاوردهای هسته‌ای ایران ندارد و معتقد است ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و از آن جهت مقاصد صلح آمیز استفاده می‌کند.

گزارش خبرنگار اخانه ملت می‌افزاید، رئیس مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با "شیخ احمد العیسائی" از ساختمان مجلس شورای عمان بازدید کرد.

لاریجانی همچنین ظهر امروز با "سلطان قابوس بن سعید" پادشاه عمان دیدار کرد که خبر تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد. وی عصر امروز نیز در یک کنفرانس خبری در مسقط شرکت خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet