خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/06/15 14:55:42
سرویس اجتماعی
مافی:

یازده سال گذشت، قانون تسهیل ازدواج اجرایی نشد/ ضعف نظارت علت عدم اجرای قانون

عضو فراکسیون زنان مجلس از عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان انتقاد کرد و افزود: ضعف نظارت باعث شده قانون تسهیل ازدواج ۱۱ سال پس از تصویب همچنان روی کاغذ مانده و اجرایی نشود.
یازده سال گذشت، قانون تسهیل ازدواج اجرایی نشد/ ضعف نظارت علت عدم اجرای قانون عضو فراکسیون زنان مجلس از عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان انتقاد کرد و افزود: ضعف نظارت باعث شده قانون تسهیل ازدواج 11 سال پس از تصویب همچنان روی کاغذ مانده و اجرایی نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106217949639.jpg یازده,سال,گذشت،,قانون,تسهیل,ازدواج,اجرایی,نشد/,ضعف,نظارت,علت,عدم,اجرای,قانون Icana

پروانه مافی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد مجالس گذشته نسبت به بی توجهی به اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان از سوی دولت، گفت: با وجودی که 11 سال از تصویب این قانون می گذرد جای بسی تعجب است که مجالس گذشته نسبت به اجرای آن واکنشی نشان نداده و پیگیر اجرای آن نشده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اهمیت خانواده و موضوع ازدواج جوانان باید مجالس گذشته به ویژه فراکسیون زنان نسبت به پیگیری قانون مذکور اقدام می کردند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس دهم با بیان اینکه عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج نشانه ضعیف بودن بعد نظارتی مجالس گذشته است، تصریح کرد: مجالس گذشته در انجام وظیفه نظارتی خود به اندازه قانونگذاری موفق عمل نکرده زیرا قوانین بر زمین مانده زیادی وجود دارد که از سوی دولت هنوز اجرا نشده و مجلس هم نسبت به پیگیری آنها توجهی نکرده است.

وی از بی توجهی دولت ها نسبت به اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان انتقاد کرد و افزود: دولت ها به اندازه ای مشغله داشته اند که به اجرای قانون مذکور توجهی نکرده اند در حالی که اولویت اول کشور بحث خانواده و برنامه‌ریزی برای تسهیل ازدواج جوانان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  با یادآوری ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: مجلس به تبعیت از این سیاست ها می تواند بخش نظارتی خود را تقویت و اجرای این قانون را از سوی دستگاه های اجرایی پیگیری نماید.

وی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات ازدواج جوانان، افزود: از آنجایی که در سیاست های ابلاغی در حوزه خانواده از سوی مقام معظم رهبری به رفع تنگناهای معیشتی و اقتصادی خانواده و موانع ازدواج تاکید شده بنابراین دولت باید هرچه سریع‌تر نسبت به اجرای این قانون اقدام کند زیرا در حال حاضر خانواده در شرایطی قرار گرفته که نیاز به حمایت های جدی دارد.

مافی با تاکید بر ضرورت انجام برنامه های طراحی شده در جهت ازدواج آسان، ادامه داد: متاسفانه هر چند موضوع ازدواج آسان در برخی برنامه ها و طرح ها مطرح شده ولی کمتر به مرحله اجرایی درآمده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم،  ازدواج های تجملاتی را عامل کاهش آمار ازدواج دانست وگفت: متاسفانه این موضوع باعث شده در حال حاضر تعداد کثیری از جوانان در سن ازدواج نتوانند تشکیل خانواده دهند و این موضوع در کشور  به عادت تبدیل شده که مدیریت این موضوع مستلزم فرهنگ سازی مناسب است.

عضو فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی مجلس باید در حوزه مقننه و فرهنگ سازی به موضوع ازدواج های آسان ورود کنند، تصریح کرد: در جهت حمایت از ازدواج های آسان باید به تصویب قوانین حمایتی و برای افرادی که به دنبال ازدواج های تجملاتی و گران قیمت هستند باید به قوانین بازدارنده توجه و پرداخته شود تا چنین ازدواج هایی در کشور به ضد ارزش تبدیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet