شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/06/15 13:57:48
سرویس سیاسی
نوری:

عربستان و آمریکا مانع ثبات سیاسی در لبنان می شوند

نماینده مردم شوش دانیال گفت: عربستان و آمریکا مانع ثبات سیاسی در لبنان می شوند تا جبهه مقاومت که درگیر جنگ با تروریسم تکفیری است ، تضعیف شود.
عربستان و آمریکا مانع ثبات سیاسی در لبنان می شوند نماینده مردم شوش دانیال گفت: عربستان و آمریکا مانع ثبات سیاسی در لبنان می شوند تا جبهه مقاومت که درگیر جنگ با تروریسم تکفیری است ، تضعیف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108276357573.jpg عربستان,و,آمریکا,مانع,ثبات,سیاسی,در,لبنان,می,شوند Icana

سیدراضی نوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن راهبردی خواندن حضور لبنان در جبهه مقاومت گفت: رژیم سعودی تحت توطئه آمریکا در جهت تامین منافع نامشروع رژیم صهیونیستی گروه های تروریستی تکفیری را در سوریه ایجاد کردند.

نماینده مردم شوش دانیال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تروریست های تکفیری علی رغم صرف میلیاردهادلارکثیف و قتل عام مردم کشورهای عراق و سوریه با گذشت 6سال تاکنون به نتیجه نرسیده اند.

وی در ادامه گفت: حزب الله لبنان به عنوان بازوی محکم جبهه مقاومت تاکنون ضربات کشنده ای را به تروریست های تکفیری به ویژه داعش وارد کرده است و عربستان از این موضوع خشمگین است.

نوری خاطرنشان کرد: عربستان با توجه به سال های جنگ داخلی لبنان و حضور مزدوران فالانژیست وابسته به رژیم صهیونیستی تلاش کرده است که از طریق عوامل تکفیری باردیگر این کشور را به آتش بکشد.

وی با بیان این که سعودی ها باتوجه به ناکامی در ایجاد بحران امنیتی و جنگ داخلی بحران سیاسی را باتوجه به خلا سیاسی در لبنان در دستور کار قرار داده اند ، گفت: آمریکایی ها همانند پروژه ایجاد گروه های تکفیری در کنار عربستان ایفای نقش کرده اند.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: حزب الله به عنوان یک نیروی سیاسی در لبنان که اقدامات متعددی در جهت حفظ و صیانت از تمامیت ارضی این کشور انجام داده دارای مقبولیت ویژه ای در جامعه است.

گفتنی است که «توماس شانون»، معاون امور سیاسی وزارت خارجه آمریکا در دیدار با مسئولان لبنانی طی سفر اخیرش به بیروت بر سه نکته تأکید کرد وگفت: آمریکا از تصمیم "تروریستی" دانستن حزب‌الله و تشدید تحریم‌ها علیه نهادها و شخصیت‌های وابسته به این حزب صرف‌نظر نمی‌کند و همچنان از بانک‌های لبنان و در رأس آن بانک مرکزی در مقابله با تهدیدات و ارتش لبنان در مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند.

مسئولانی لبنانی که با شانون دیدار کرده بودند به این نتیجه رسیدند که دولت کنونی آمریکا هیچ گونه طرحی برای حل پرونده ریاست‌جمهوری لبنان ندارد و حتی تمایلی به این مسئله هم ندارد و این یعنی حل پرونده ریاست‌جمهوری لبنان به بعد از انتخاب رئیس‌جمهور جدید آمریکا موکول می‌شود.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet