شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/06/16 08:40:36
سرویس اجتماعی
گودرزی تاکید کرد:

رفع مشکل ازدواج جوانان دغدغه مسئولان کشور نیست/ لزوم همکاری تمامی دستگاه‌ها برای اجرای قانون تسهیل ازدواج

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم همکاری تمامی دستگاه ها برای سریع تر اجرایی شدن قانون تسهیل ازدواج تاکید کرد.
رفع مشکل ازدواج جوانان دغدغه مسئولان کشور نیست/ لزوم همکاری تمامی دستگاه‌ها برای اجرای قانون تسهیل ازدواج عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم همکاری تمامی دستگاه ها برای سریع تر اجرایی شدن قانون تسهیل ازدواج تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107699357741.jpg رفع,مشکل,ازدواج,جوانان,دغدغه,مسئولان,کشور,نیست/,لزوم,همکاری,تمامی,دستگاه‌ها,برای,اجرای,قانون,تسهیل,ازدواج Icana

عباس گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از بی توجهی دولت ها نسبت به اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان انتقاد کرد و افزود: هر چند در این زمینه قوانین زیادی داریم ولی با بی اقبالی دولت ها مواجه شده  و برای تسهیل ازدواج جوانان گام های اساسی برداشته نشده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خانواده واحدی بنیادین است که تمامی برنامه ها و قوانین مصوب باید در جهت تحکیم آن باشد، تصریح کرد: به طور قطع دولت ها اگر به اهمیت خانواده توجه جدی داشتند در اجرای قوانین مصوب مانند قانون تسهیل ازدواج تعلل نمی کردند بنابراین اگر می خواهیم در جهت رفع مشکلات جامعه حرکت کنیم باید نسبت به رفع  مشکلات خانواده و ازدواج جوانان توجهی ویژه داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه در جهت تسهیل ازدواج جوانان بیشتر شعاری عمل شده تا یک فرهنگ فراگیر، تصریح کرد: متاسفانه در این راستا فرهنگ سازی مناسبی صورت نگرفته و علاوه بر اینکه کاستی‌هایی در ارتباط با تسهیل مقوله ازدواج وجود دارد متاسفانه برخی خانواده ها هم به سمت ازدواج های تجملاتی روی آورده اند.

گودرزی با بیان اینکه مسئولان تاکنون تلاش جدی برای تسهیل ازدواج جوانان نداشته اند، یادآور شد: این بی توجهی به گونه‌ای است که با وجودی که منابع لازم از سوی بانک ها برای ازدواج جوانان در نظر گرفته شده اما حتی برخی جوانان از گرفتن وام 3 میلیونی محروم مانده اند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس دهم، ادامه داد: در حالی که برخی جوانان به امید این وام تشکیل خانواده می دهند از این رو لازم است که دولت در زمان مناسب نسبت به پرداخت تسهیلات و وام های ازدواج به زوجین اقدام کند تا نهاد خانواده شکل بهتری به خود گرفته و آمار ازدواج در کشور افزایش یاید زیرا پرداخت وام ازدواج در زمان نامناسب بهره وری لازم را نخواهد داشت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه‌ها و نهادها موظف هستند از ظرفیت‌های خود استفاده و در جهت سریع‌تر اجرایی شدن قانون تسهیل ازدواج جوانان حرکت کنند، گفت: بی توجهی مجالس گذشته نسبت به پیگیری قوانین مصوب در حوزه خانواده بار زیادی را بر دوش مجلس دهم گذاشته زیرا اگر به وظیفه نظارتی خود عمل کرده و قانون مذکور را طی 11 سال گذشته، از دولت ها پیگیری می کردند از یک سو منجر به کاهش مشکلات خانواده و از سوی دیگر باری از روی دوش مجلس دهم برداشته می شد.

وی با انتقاد از اینکه دولت ها در اجرای قوانین مصوب از سوی مجلس سلیقه ای عمل می‌کنند، تصریح کرد: در هر زمینه ای اگر قانونی تصویب شود دولت موظف وملزم به اجرای آن است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه موضوع اشتغال متولی ندارد، یادآور شد: به همین دلیل فرصت های شغلی در کشور عادلانه توزیع نشده و حتی دیده شده که کسانی  که صلاحیت های لازم را ندارند به واسطه داشتن آشنا و پارتی مشغول به کار شده اند ولی افرادی که صلاحیت دارند با بیکاری دست و پنجه نرم می کنند اما موضوعی که باعث رنجش این جوانان می شود نبود فرصت های شغلی نیست بلکه تبعیض و بی عدالتی است.

گودرزی با تاکید بر اینکه برای تسهیل ازدواج جوانان زمینه های اشتغال در کشور برای جوانان باید فراهم شود بر لزوم تعیین متولی اشتغال در کشور تاکید کرد و  افزود: برای رفع مشکل اشتغال متولی واحدی برای این موضوع باید در نظر گرفته شود.

وی با انتقاد از اینکه رفع مشکل ازدواج جوانان دغدغه مسئولان کشور نیست، یادآور شد: از این رو تا مقوله ازدواج به دغدغه مسئولان و یک ضرورت تبدیل نشود مشکلات سد راه ازدواج جوانان مرتفع نمی شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: رهبری از باب توجه مسئولان به مشکلات خانواده این سیاست ها را ابلاغ و بر رفع آنها تاکید داشته اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،  با بیان اینکه بی توجهی دولت ها نسبت به اجرای قانون تسهیل ازدواج نشانه ضعف آنها در اجرای قوانین و بی توجهی به مشکلات حوزه خانواده است، تصریح کرد: از وظایف محوری، اساسی و پایه ای و همچنین مولفه های ارزیابی و ارزشیابی دولت ها توجه به تسهیل امر ازدواج، تشکیل و تحکیم بنیان خانواده است از این رو هر دولتی به هر میزانی که بتواند در تحکیم بینان خانواده و تسهیل امر ازدواج گام های اساسی بردارد به همان میزان می توان گفت این دولت در خدمت جامعه و کشور بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet