عید قربان
1388/02/23 15:35:00
سرویس فراکسیون ها

حسینیان: فراکسیون اصولگرایان به عنوان یک گروه سیاسی نمی تواند نسبت به انتخابات بی‌تفاوت باشد

**رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: نامه ای از سوی نمایندگان اصولگرا به هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان ارایه شده که طی آن نمایندگان خواستار برگزاری مجمع عمومی فراکسیون شده اند.

به گزارش خبرنگارخانه ملت ، "روح الله حسینیان "نماینده تهران درحاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت :‌ با برگزاری مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان امکان تصمیم گیری برای حمایت از کاندیدای واحد اصولگرایان فراهم خواهد شد.

نماینده تهران با بیان این مطلب که  انتخابات ریاست جمهوری پیش رو انتخاباتی حساس است گفت: فراکسیون اصولگرایان به عنوان یک گروه سیاسی نمی تواند نسبت به این انتخابات بی تفاوت باشد. لذا با درخواست برگزاری مجمع عمومی فراکسیون خواستار تصمیم گیری سریعتر نسبت به اعلام موضع این فراکسیون در انتخابات آینده هستیم. 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا این نامه به هیات رئیسه مجلس ارایه شده و به امضای چند نماینده رسیده است گفت: من هشتاد و یکمین نماینده ای بودم که این نامه را امضا کردم.

حسینیان در پاسخ به این سئوال که نظر وی درباره نامزدی محسن رضایی و بررسی نامزدی او در فراکسیون اصولگرایان چیست گفت :رضایی طرفدار جدی‌‌ای در مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان ندارد، اما بنده به عنوان یک نماینده از حضور ایشان استقبال می کنم. 

 وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که از نظر شما منظور مقام معظم رهبری از مصداق کاندیداهای ساده زیست مهندس میرحسین موسوی است یا دکتر احمدی نژاد گفت: بنده مفسر سخنان مقام معظم رهبری نیستم، اما استنباطم که برای خودم حجت است این است که هیچ کس ساده زیست تر از احمدی نژادنیست و هیچ کاندیدایی در این رابطه با او قابل قیاس نمی باشد. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما مهندس میرحسین موسوی را ساده زیست نمی دانید؟ گفت: میان موسوی و احمدی نژاد تفاوت از زمین تا آسمان است. 

حسینیان با اشاره به دیداری که اخیرا با رییس مجلس داشته است، گفت : در این دیدار به ایشان گفتم که ما قانع نمی شویم که هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان تنها بیانیه ای در خصوص کلیت انتخابات صادر کند، بلکه لازم است که در این بیانیه مصداق مشخص شود. از این روخواستیم که مجمع عمومی فراکسیون را برگزار کنند. 

رییس فراکسیون انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال که واکنش رئیس مجلس به درخواست برگزاری مجمع عمومی فراکسیون چه بوده است؟ اظهارداشت: آقای لاریجانی در حضور خود من به دوستان مسوول دستور داده است که زودتر مجمع عمومی فراکسیون برگزار شود.   

حسینیان در پاسخ به این سوال که آیا در بیانیه فراکسیون اصولگرایان از کاندیدای خاصی حمایت خواهد شد گفت: بیانیه ای که در آن مصداق مشخص نشود کار رهبران است. فراکسیون اصولگرایان نمی تواند نسبت به انتخابات ریاست جمهوری و کاندیدای مورد حمایت در آن بی تفاوت باشد. به ویژه این که اکثریت نمایندگان اصولگرا مدافع حمایت از احمدی نژاد هستند. 

 وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال تغییر رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس که در حال حاضر ریاست آن با لاریجانی است، خاطرنشان کرد: برخی دوستان بحث تغییر رییس فراکسیون رامطرح می کنند چرا که در مواقعی که این فراکسیون باید موضع گیری می کرده این کار را انجام نداده است، از این رو ما معتقدیم که باید در هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان تغییری ایجاد شود.  

نماینده تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که مخالفین صدور بیانیه در حمایت از احمدی نژاد از سوی فراکسیون چه کسانی هستند گفت: شاید صلاح نباشد که من اسامی این افراد را اعلام کنم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet