هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مافی مطرح کرد:

اصلاح قانون انتخابات شوراها در دستور کار مجلس/ تلاش برای تقویت شوراها و ورود افراد متخصص به پارلمان‌های محلی

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از تلاش مجلس برای اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد وگفت: در تلاشیم با اصلاح قانون، عملکرد اعضای شوراها را تقویت و افراد متخصص را راهی به شوراها کنیم.
جمعه 19 شهریور 1395 ساعت 13:53
اصلاح قانون انتخابات شوراها در دستور کار مجلس/ تلاش برای تقویت شوراها و ورود افراد متخصص به پارلمان‌های محلی نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از تلاش مجلس برای اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد وگفت: در تلاشیم با اصلاح قانون، عملکرد اعضای شوراها را تقویت و افراد متخصص را راهی به شوراها کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201608108283627789.jpg اصلاح,قانون,انتخابات,شوراها,در,دستور,کار,مجلس/,تلاش,برای,تقویت,شوراها,و,ورود,افراد,متخصص,به,پارلمان‌های,محلی Icana

پروانه مافی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر وروستا، گفت: برای بررسی عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا قوانین نظارتی و اجرایی در قانون تعریف شده که در این زمینه مجلس شورای اسلامی و وزارت کشور موظف به نظارت بر این عملکرد اعضای این نهاد هستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با بیان اینکه نظارت عمده بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا بر عهده  وزارت کشور است، گفت: در روستا بخشدار و در شهرها فرمانداران به عنوان نهادهای بالادستی شوراهای اسلامی شهر و روستا باید بر فعالیت اعضا نظارت داشته باشند و در صورت بروز تخلف یا فساد ورود پیدا کنند.

وی با انتقاد از کمبود قوانین و ضوابط نظارتی جامع و مانع در خصوص شوراهای اسلامی شهر و روستا و عملکرد اعضای این نهاد، افزود: در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس به دنبال اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم تا به موجب اصلاح قانون، عملکرد اعضای شوراها تقویت و افراد متخصص به شوراها راه پیدا کنند.

مافی با بیان اینکه در مجالس گذشته بیشتر به وظیفه قانونگذاری در مجلس پرداخته شده است، گفت: نمایندگان در مجلس دهم معتقدند که به وظیفه نظارتی به اندازه قانون گذاری باید توجه شود، در خصوص شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز نظارت بر عملکرد این افراد می‌تواند از بروز و ظهور فاجعه و فساد جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: فساد و تخلف تنها بین اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا  رخنه نکرده بلکه متاسفانه به دلیل عدم نظارت صحیح، فساد و تخلف در شهرداری‌ها و برخی دیگر از دستگاه ها هم بروز و ظهور پیدا کرده است البته این به معنی این نیست که همه تخلف می کنند، بلکه نشان از اشکال در سیستم کاری این مجموعه ها دارد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شوراهای اسلامی با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستای  پرکار  و فعال هم  در کشور وجود دارد تاکید کرد: سیستم و ساختار اداری شوراهای اسلامی شهر  و روستا و سایر نهادها با تنظیم قوانین نظارتی محکم باید اصلاح شود تا راه را بر تخلفات بسته و اجازه سوء استفاده به افراد را ندهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر