هدر موبایل
1395/06/17 11:15:44
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی مطرح کرد:

نقش ویژه ایران در اتمام بحران تعیین دبیرکلی اوپک/ جنگ نفتی عربستان شکست خورد

نائب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه شروع سفرهای کاری دبیرکل اوپک از ایران نشان دهنده اهمیت ایران برای "باکیندو " است، گفت:ایران در پایان دادن به بحران تعیین دبیرکلی اوپک،جنگ نفتی عربستان و انتخاب باکیندو نقش اصلی را برعهده داشت.
نقش ویژه ایران در اتمام بحران تعیین دبیرکلی اوپک/ جنگ نفتی عربستان شکست خورد نائب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه شروع سفرهای کاری دبیرکل اوپک از ایران نشان دهنده اهمیت ایران برای "باکیندو " است، گفت:ایران در پایان دادن به بحران تعیین دبیرکلی اوپک،جنگ نفتی عربستان و انتخاب باکیندو نقش اصلی را برعهده داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108162213595.jpg نقش,ویژه,ایران,در,اتمام,بحران,تعیین,دبیرکلی,اوپک/,جنگ,نفتی,عربستان,شکست,خورد Icana

حسین امیری خامکانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به سفر دبیرکل و معاون امور مطالعات سازمان اوپک به ایران و دیدار با وزیرنفت گفت: شروع سفرهای کاری دبیر کل از ایران و انتخاب کشور ما به عنوان نخستین سفر نشان دهنده اهمیت ایران برای "محمد باکیندو" است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه اهمیت سفر دبیرکل اوپک به ایران از دو منظر قابل بررسی است،افزود:ایران در حفظ ساختار اصل اوپک درجنگ نفت بسیار تلاش کرد،از زمانی که سقف تولید برداشته شد، اوپک عملا ضربه پذیر شده و بی تعهدی برخی اعضا و عدم پایبندی به اساسنامه سازمان به بی قید و بندی در این تشکیلات دامن زد و جنگ نفتی که عربستان و آمریکا به وجود آوردند، این چالش را تقویت کرد.

جنگ نفت، اوپک را تا در آستانه فروپاشی قرار داد

امیری خامکانی ادامه داد:جنگ نفت به حدی پیش رفت که اوپک را تا در آستانه فروپاشی قرار داد و حتی قدرت تعیین دبیرکل توسط اعضا وجود نداشت، ایران در سال های اخیر مواضع حق طلبانه و کارشناسانه ای در راستای حفظ تشکیلات، مدیریت و کنترل بازار تولید و مصرف نفت داشت.

وی با بیان اینکه تلاش ایران در راستای عادی سازی سازمان اوپک به شرایط قبل از جنگ نفت، جنگ اقتصادی و تحریم ها بود، یادآور شد:فلسفه وجودی اوپک باید حفظ شود، که اوپک بتواند اثربخشی و اقتدار خود را در بازار نفت حفظ کرده و از دست ندهد.

ایران در انتخاب دبیرکل و انتخاب "باکیندو" نقش اصلی را برعهده داشت

خامکانی با اشاره به نقش ویژه ایران درپایان دادن به بحران تعیین دبیرکلی اوپک افزود:ایران در انتخاب دبیرکل و انتخاب باکیندو نقش اصلی را برعهده داشت و به سایه سخت "البدری" و مدیریت چندین ساله در اوپک که منافع کشورهای خاصی را تامین می کرد، پایان داد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،ادامه داد:اوپک درحال حاضر با چالش ها و مسایلی روبه رو بوده که "باکیندو" باید به بهترین نحو آن را مدیریت کند،ادامه داد:اعضای اوپک باید به سمت همگرایی و حل مشکل حرکت کنند.

تلاش" باکیندو "برای نزدیک کردن نظرات اعضای اوپک در فریز نفتی، بی ثباتی قیمت نفت و شیل نفتی

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:فریز نفتی،بی ثباتی قیمت نفت،ناپایداری در مدیریت اوپک، بازار تولید و مصرف نفت و شیل نفتی از مباحثی است که باکیندو در سفرهای خود سعی در نزدیک کردن نظرات به یکدیگر دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet