هدر موبایل
1395/06/19 12:32:01
سرویس سیاسی
 برومندی:

تشریح دلایل تغییر 14 سفیر جمهوری اسلامی در کشورهای خارجی/ وزارت امور خارجه با نگاه اقتصادی سفرا را انتخاب کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت امور خارجه در انتخاب سفرا نگاهی اقتصادی داشته باشد.
تشریح دلایل تغییر 14 سفیر جمهوری اسلامی در کشورهای خارجی/ وزارت امور خارجه با نگاه اقتصادی سفرا را انتخاب کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت امور خارجه در انتخاب سفرا نگاهی اقتصادی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104697040005.jpg تشریح,دلایل,تغییر,14,سفیر,جمهوری,اسلامی,در,کشورهای,خارجی/,وزارت,امور,خارجه,با,نگاه,اقتصادی,سفرا,را,انتخاب,کند Icana

محمدمهدی برومندی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تغییر 14 سفیر جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر اظهار داشت:ماموریت سفرا سه ساله است و معمولا شهریور ماه عمر این ماموریت تغییر می کند به این چند در هفته های گذشته شاهد تغییر تعداد قابل توجهی از سفرا بودیم.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روند تغییر سفرا ادامه خواهد داشت و تا جایی که اطلاع داریم سفرا در کشورهای قاره سبز و شرق دور از جمله ژاپن تعیین خواهد شد.

وی تاکید کرد: انتظار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و همچنین کلیه مجلس شورای اسلامی این است که وزارت امور خارجه کشور سفارتخانه ها را به افرادی واگذار کند که نگاه اقتصادی داشته باشند. سفارتخانه های ظرفیت افزایش روابط اقتصادی با کشورهای مختلف را دارند.

این نماینده گفت: سفارتخانه های می توانند در راستای اجرایی شدن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و جذب سرمایه گذار خارجی نقش بسزایی را ایفا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنابراین وزارت امور خارجه با حساسیت بیشتر سفرای جدید خود را در کشورهای خارجی انتخاب کند تا هم سیاست های نظام دنبال شود و هم در راستا فعالیت اقتصادی پیشرفت قابل توجهی رخ دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet