هدر موبایل
1395/06/21 10:16:44
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه مطرح کرد:

مهندس معکوس یازدهم سپتامبر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سقوط برج های دوقلوی نیویورک در عملیات القاعده موضوعی است که باید از امروز آن را تحلیل کرد و به ۱۵ سال پیش در سال ۲۰۰۱ رسید.
مهندس معکوس یازدهم سپتامبر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سقوط برج های دوقلوی نیویورک در عملیات القاعده موضوعی است که باید از امروز آن را تحلیل کرد و به 15 سال پیش در سال 2001 رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109815655818.jpg مهندس,معکوس,یازدهم,سپتامبر Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: تحولات یازدهم سپتامبر2001 را باید با نگاه معکوس از آنچه که امروز در خاورمیانه وجود دارد تا سقوط برج های دوقلو بررسی کرد.

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در شرایطی به سالگرد یازدهم سپتامبر نزدیک می شود که مجلس نمایندگان آمریکا توانست با غلبه بر لابی سنگین سعودی و لابی نفت غلبه کرده و ریاض را به عنوان متهم اصلی معرفی نماید.

وی در ادامه افزود: این در شرایطی است که اگر مداخله ریاض توسط شاهزاده بندربن سلطان در یازدهم سپتامبر در سال 2001 اعلام می شد ، قابل پذیرش نبود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: براساس اسناد موجود 16 تن از 19 عامل انتحاری یازدهم سپتامبر سعودی بوده و پیش از عملیات انتحاری با سفیر سعودی جلسه توجیهی داشته اند.

وی تصریح کرد: ریاض به طور مستقیم هزینه عملیات یازدهم سپتامبر را پرداخت کرده بود و عناصر انتحاری همگی در مکتب سلفی گرایانه سعودی پرورش یافته بودند.

ناکامی رشوه های سعودی

فلاحت پیشه با اشاره به چالش های پیش آمده برای نهادهای اطلاعاتی آمریکا در پیگیری ماجرا گفت: سازمان های اطلاعاتی نظیر سیاCIA و پلیس فدرال FBI  در گزارش هایی که ارائه کرده بودند 30 صفحه آن را سفید ارائه کردند به این منزله که قابلیت انتشار نداشته است.

وی تصریح کرد: لابی های اسلحه ، لابی های نفت و حتی لابی صهیونیستی نگران تبعات افشای ردپای سعودی در ماجرای یازدهم سپتامبر بوده اند و تاکنون در مسیر تحقیقات بی طرفانه نیز کارشکنی کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: رژیم سعودی به عنوان پدرخوانده دیکتاتورهای عرب و اصلی ترین حامی گروه های تروریستی ایفای نقش می کند.

وی خاطرنشان کرد: عربستان با صرف هزینه های کلان تلاش کرده است نفوذ خود را در شبکه های اجتماعی و رسانه های آمریکایی گسترش دهد اما این رویکرد مانع افشای نقش سعودی ها در اقدامات تروریستی نشده است.

فلاحت پیشه گفت: با احراز دخالت ریاض در عملیات انتحاری یازدهم سپتامبر خانواده های قربانیان خواهان ایفای نقش جدی کنگره آمریکا و پیگیری موضوع شدند.

وی با بی سابقه دانستن مصوبه کنگره گفت: قابلیت پیگرد دخالت سعودی در یازدهم سپتامبر اتفاقی بی سابقه در تاریخ مناصبات آمریکا و عربستان پس از قرارداد50-50 نفت میان آنهاست که می تواند در بلند مدت تبعات مختلفی داشته باشد.

این نماینده مجلس دهم در ادامه گفت:رئیس جمهوری آمریکا قبلا اعلام کرده است که قانون پیگرد سعودی را وتو خواهد کرد اما موضوع آنچنان جدی شده است که بسیاری در ایالات متحده خواهان خروج سرمایه های سعودی برای عبور این کشور از تهدیدات تروریستی توسط شاهزاده های سعودی هستند.

کشتار امت اسلامی توسط رژیم سعودی

این نماینده مجلس دهم گفت: جورج بوش پسر،رئیس جمهوری وقت ایالات متحده با ادعای جنگ علیه تروریسم با همراهی رژیم سعودی به افغانستان و عراق لشگر کشی کرد و تا امروز مسلمانان زیادی کشته شده اند.

وی با تاکید بر سهیم بود اوباما در کشتار مسلمانان تحت ادعای جنگ علیه تروریسم گفت: گروه های تروریستی نظیر داعش همانند القاعده در خاورمیانه به طور غیر مستقیم توسط آمریکا و تحت حمایت مستقیم سعودی ایجاد شدند تا منافع کاخ سفید دنبال شود.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد:رژیم سعودی با عناوین مختلف عامل کشتار مسلمانان بوده است ؛ فاجعه منا که منجربه شهادت تعداد زیادی از همونان شد یا گروه های تروریستی نظیر داعش ، القاعده ، طالبان و ده ها گروه تروریستی دیگر منجر به ازبین رفتن سرمایه های دنیای اسلام شده است.

پایان پیام/

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet