هدر موبایل
1395/06/22 14:13:20
سرویس اجتماعی
خدری مطرح کرد:

صنایع نفتی مهم‌ترین عامل آلودگی خلیج فارس/ قول‌های مساعد وزیر نفت برای کاهش آلودگی‌های نفتی

نماینده مردم بوشهر در مجلس مهمترین آلودگی خلیج فارس را آلودگی نفتی برشمرد وافزود: آلودگی نفتی خلیج فارس نسل برخی آبزیان را در معرض تهدید جدی قرار داده است.
صنایع نفتی مهم‌ترین عامل آلودگی خلیج فارس/ قول‌های مساعد وزیر نفت برای کاهش آلودگی‌های نفتی نماینده مردم بوشهر در مجلس مهمترین آلودگی خلیج فارس را آلودگی نفتی برشمرد وافزود: آلودگی نفتی خلیج فارس نسل برخی آبزیان را در معرض تهدید جدی قرار داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101893803486.jpg صنایع,نفتی,مهم‌ترین,عامل,آلودگی,خلیج,فارس/,قول‌های,مساعد,وزیر,نفت,برای,کاهش,آلودگی‌های,نفتی Icana

عبدالحمید خدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به آلودگی خلیج فارس، مهمترین آلودگی خلیج فارس را آلودگی نفتی خواند و یادآور شد: وجود اسکله‌های نفتی و خطوط انتقال نفت و گاز در دریا و سواحل و همچنین ورود فاضلاب های شهری و روستایی از عوامل تهدید کننده حیات خلیج فارس به شمار می رود.

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه توسعه اجتماعی در استان بوشهر به کندی پیش می‌رود، تصریح کرد: هرچند در کشورهای پیشرفته توسعه اقتصادی همراه با توسعه اجتماعی و توجه به مسائل زیست محیطی است اما متاسفانه توسعه اقتصادی در استان بوشهر به سرعت در حال پیش روی بوده و به همان نسبت توسعه اجتماعی به کندی پیش می رود که این موضوع تبعات و پیامدهای منفی مانند آلودگی زیست محیطی را در بر داشته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در مجلس دهم،  با بیان اینکه در هر زمینه ای که صنعت نفت ورود کرده آلودگی زیست محیطی جزو لاینفک آن بوده است، تصریح کرد: عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی از سوی صنایع نفتی موجب تشدید آلایندگی خللیج فارس به عنوان منطقه ای مهم و استرتژیک شده به گونه ای که شغل سنتی مردم یعنی صیادی به تبع  آلودگی هایی که این صنعت ایجاد کرده دچار خدشه شده که این موضوع بسیار جای نگرانی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه عمده مشکلات زیست محیطی بوشهر مربوط به صنایع نفتی است، تصریح کرد: متاسفانه ورود فاضلاب های خانگی و صنعتی به این دریا نسل برخی آبزیان را در معرض تهدید جدی قرار داده که در همین راستا شاهد کاهش صید نسبت به سال گذشته هستیم و صیادان به شدت از این وضعیت ناراضی هستند البته هر چند باید این موضوع ریشه یابی شود اما به طور قطع کاهش صید ارتباط مستقیمی با آلودگی نفتی و ورود فاضلاب های خانگی و صنعتی دارد.

وی ارتقای تصفیه خانه فاضلاب بوشهر را در کاهش آلودگی خلیج فارس موثر دانست و افزود: ارتقای تصفیه خانه نیازمند تامین هزینه‌های هنگفت است البته طی جلساتی که با استاندار داشتیم  مقرر شد قسمتی از منابع مورد نیاز تکمیل تصیفه‌خانه در سال جاری تامین شده و مابقی در سال های آتی مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس دهم، با یادآوری سفر وزیر نفت به استان بوشهر، گفت: در نشستی که با وزیر نفت داشتیم دغدغه های زیست محیطی استان را مطرح و متذکر شدیم که از استانداردهای روز دنیا در استخراج و اکتشاف نفت استفاده شود تا آلودگی نفتی به سلامت و درآمد مردم خدشه ای وارد نکند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،  افزود: وزیر نفت در این رابطه قول های مساعدی دادند که همکاری لازم را داشته و مسائل زیست محیطی را در احداث پالایشگاه و پتروشیمی رعایت و همچنین از به روز ترین امکانات برای استخراج و اکتشاف نفت استفاده نمایند تا آلودگی زیست محیطی کمتری ایجاد شود؛ امیدواریم با تحقق اظهارات وزیر نفت شاهد کاهش آلودگی نفتی خلیج فارس در آینده ای نزدیک باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet