هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گودرزی انتقاد کرد:

ردپای مدیران دولتی در پدیده زمین خواری منطقه گلدشت بروجرد

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ردپای مدیران دولتی در زمین‌خواری منطقه گردشگری گلدشت مشهود است، گفت: جلوگیری از این تخلفات مستلزم بکارگیری قوه قهریه و تشدید مجازات متخلفان است.
سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 10:07
ردپای مدیران دولتی در پدیده زمین خواری منطقه گلدشت بروجرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ردپای مدیران دولتی در زمین‌خواری منطقه گردشگری گلدشت مشهود است، گفت: جلوگیری از این تخلفات مستلزم بکارگیری قوه قهریه و تشدید مجازات متخلفان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105090860276.jpg ردپای,مدیران,دولتی,در,پدیده,زمین,خواری,منطقه,گلدشت,بروجرد, Icana

عباس گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی منطقه گلدشت توسط برخی افراد دولتی سودجو انتقاد کرد وافزود: متاسفانه به دلیل سهل‌انگاری و بی‌توجهی مسئولان به زمین خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز محیط زیست بروجرد در حال نابودی است به گونه‌ای که برخی افراد با قلع وقمع و تخریب درختان اقدام به ویلاسازی و زمینه گسترش این پدیده را فراهم کرده اند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه برخی مسئولان و مدیران با همدستی و تبانی اقدام به تخریب محیط زیست بروجرد کرده‌اند، یادآور شد: پدیده زمین خواری و تخریب محیط زیست توسط سودجویان در سال‌های اخیر صدمات جبران ناپذیری به طبیعت و محیط زیست شهرستان بروجرد وارد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه طبیعت و محیط زیست بروجرد زیر سایه عدم نظارت مورد بی‌مهری و کم‌لطفی مسئولان قرار گرفته است، تصریح کرد: فرصت‌های خدادادی و ظرفیت های بی نظیری در این شهرستان وجود دارد که با استفاده درست از آنها می‌توان درآمدزایی کرد اما متاسفانه به دلیل غفلت برخی مدیران خائن نه تنها از این ظرفیت استفاده نشده بلکه با سودجویی زمینه تخریب آنها را فراهم نموده اند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه ردپای برخی مدیران دولتی در پدیده زمین خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه گردشگری گلدشت به روشنی مشهود است، گفت: جلوگیری از این تخلفات مستلزم بکارگیری قوه قهریه و تشدید مجازات متخلفان است.

گودرزی بر لزوم توجه جدی به حفظ منابع طبیعی کشور تاکید کرد و گفت: باید همانطور که مقام معظم رهبری " حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را مساله ضروری و حیاتی برای کشور برشمردند و بر حفظ محیط زیست و حراست از آن به عنوان یک اصل مهم و جلوگیری از تخریب امکانات اقلیمی کشور تاکید کرده اند " مسئولان کشور در پاسداری و حفظ محیط زیست و منابع طبیعی کشور تلاش جدی داشته باشند.

وی حفظ محیط زیست کشور را وظیفه دولت و در حوزه استانی وظیفه استانداران دانست و ادامه داد: از این رو استاندار لرستان باید به صورت جدی به موضوعات زیست محیطی به ویژه منطقه گردشگری گلدشت ورود کرده و از فعالیت غیرمجاز افراد سودجو در این منطقه جلوگیری کند زیرا منابع طبیعی شریان حیاتی جامعه برای زندگی است که در صورت تخریب آیندگان ما را نخواهند بخشید.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شواری اسلامی،  با انتقاد از اینکه امکانات استان لرستان جوابگوی حفاظت از منابع طبیعی نیست، تصریح کرد: امکانات به تناسب گستردگی پهنه منابع طبیعی استان نیست و در صورت وقوع آتش سوزی میزان زیادی از  جنگل را از دست خواهیم داد از این رو نیاز است تامین منابع مورد نیاز مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عمده آتش سوزی به وقوع پیوسته در مراتع استان لرستان عمدی است، افزود: به عنوان مثال در شهرستان بروجرود برخی افراد به صورت عمدی اقدام به آتش سوزی باغات و مراتع می‌کنند تا زمین از انحصار خارج و به زمین بایر تبدیل شود و سپس اقدام به تغییر کاربری کرده وامکان زمین خواری را فراهم می کنند؛ به طور قطع باید این افراد تحت پیگیرد قانون قرار گیرند و مجازات های شدیدی را هم برای این افراد و هم برای مدیرانی که در این زمینه قصور کرده اند در نظر گرفت تا این موضوع برای آنها به یک رویه و عادت تبدیل نشود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر