هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
منصوری:

گزینش افراد برای ورود به شوراهای شهر باید سختگیرانه‌تر باشد/فیلترگذاری به معنی گزینش افراد متخصص است

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت فیلترگذاری جهت ورود افراد متخصص و سالم به شوراهای شهر و روستا تاکید کرد وگفت: نداشتن محکومیت کیفری یا داشتن مدرک تحصیلی مجوزهای کافی برای ورود افراد به شوراها نیست.
سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 13:53
گزینش افراد برای ورود به شوراهای شهر باید سختگیرانه‌تر باشد/فیلترگذاری به معنی گزینش افراد متخصص است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت فیلترگذاری جهت ورود افراد متخصص و سالم به شوراهای شهر و روستا تاکید کرد وگفت: نداشتن محکومیت کیفری یا داشتن مدرک تحصیلی مجوزهای کافی برای ورود افراد به شوراها نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106811441834.jpg گزینش,افراد,برای,ورود,به,شوراهای,شهر,باید,سختگیرانه‌تر,باشد/فیلترگذاری,به,معنی,گزینش,افراد,متخصص,است Icana

محمدرضا منصوری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، درخصوص عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: افراد برای ورود به شوراهای شهر و روستا باید مراحل گزینشی سختی را طی کنند، در این زمینه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی هم با تکیه بر وظیفه نظارتی خود باید عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را رصد کرده تا زمینه بروز هرگونه فساد و تخلفی مسدود شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نباید تنها نداشتن محکومیت کیفری یا داشتن مدرک تحصیلی مجوز کافی برای ورود افراد به شوراهای اسلامی شهر و روستا باشد، گفت: در شرایط فعلی جامعه اکثر افراد مدرک لیسانس دارند بنابراین گزینش‌ها باید به گونه‌ای باید باشد که صلاحیت مدیریتی افراد و تجربه و سابقه آنها مدنظر قرار گیرد شود.

وی با بیان اینکه مردم در بعضی موارد در انتخابات با درنظر گرفتن ملاک‌های قومی، قبیله‌ای و طایفه‌ای به سایر ملاک‌های مدیریتی  و تجربی نامزدها توجه نمی‌کنند، افزود: از این رو با قرار دادن فیلترهای کارشناسی تر برای ورود افراد به شوراهای اسلامی شهر و روستا، باید مانع تایید و در نهایت انتخاب افراد بی‌تجربه یا سودجو شد.

منصوری با تاکید بر اینکه تایید افراد با سلامت کاری جهت ورود به شوراهای اسلامی شهر و روستا در انتخاب مردم تاثیر مثبت دارد،گفت: ورود افراد بدون تخصص و فاقد تجربه و سلامت‌کاری سبب اخذ تصمیماتی در شوراهای اسلامی شهر می‌شود که به نفع شهر و شهروندان نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از فرایند گزینش افراد جهت ورود به شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: متاسفانه افراد برای دریافت مجوز یک مغازه هم گزینش‌هایی به همین شکل را طی می‌کنند در صورتی که گزینش افراد برای ورود به شوراهای اسلامی شهر و روستا باید سخت‌گیرانه تر و تخصصی‌تر صورت گیرد.

وی با یادآوری اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجلس، گفت: فیلترگذاری برای ورود افراد به شوراها به معنی گزینش افراد متخصص و دارای سلامت کاری است تا توان مدیریت حجم منابع و اختیاراتی که به آنها واگذار می‌شود را داشته باشند.

 

بازرسی از شورای شهر و شهرداری ساوه به دنبال شکایات واصله

منصوری در ادامه از بروز مشکلاتی در شورای اسلامی شهر ساوه خبر داد وگفت: بنابر شکایات واصله از مردم مبنی برعملکرد برخی از افراد در حوزه شهرداری و شورای اسلامی شهر ساوه، بازرسی از وضعیت شورا و شهرداری  ساوه در دستور کار قرار گرفته که پس از بازرسی‌ها خطا و اشتباهاتی که در شورای اسلامی شهر و شهرداری ساوه رخ داده روشن می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری ساوه باید پاسخگوی مسائل مطرح شده، باشند، گفت: اعتراضات مردمی در زمینه‌های مختلفی مطرح است، در حقیقت مردم نسبت به برخی از بی‌عدالتی‌ها و اجحاف حق و حقوق‌شان انتقاد دارند اما تصمیم‌گری برای برخورد پس از اعلام نتایج بازرسی است چراکه حکم دادگاه لازمه برخورد است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر