ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1388/02/24 14:24:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار رییس مجلس یمن:

پیشرفت های هسته ای ایران، پیشرفت کشورهای اسلامی است

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت های هسته ای صلح آمیز ایران پشتوانه ای برای کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی است و پیشرفتی برای منطقه محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در اولین روز از سفر خود به یمن، صبح امروز با "یحیی الراعی" رئیس مجلس این کشور دیدار و گفتگو کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای یمنی خود، با تاکید بر علاقه مردم ایران به مردم این کشور ، اظهار داشت:جایگاه استراتژیک یمن و نقش آن در منطقه باعث اهمیت این کشور شده است.
وی افزود: نگاه ما به یمن یک نگاه دراز مدت است که می تواند منجر به نتایج مثبت گردد.
لاریجانی با اشاره به اختلاف افکنی دشمنان در منطقه گفت: اختلاف بین کشورهای اسلامی به نفع دشمنان است وآنها به دنبال نوعی فریبکاری در منطقه هستند که باید با درایت و هوشیاری  جلوی آن را گرفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پیشرفت های هسته ای صلح آمیز ایران پشتوانه ای برای کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی است و پیشرفتی برای منطقه محسوب می شود، همانطور که پیشرفت عربستان و مصر هم پیشرفت ما محسوب می شود.
لاریجانی گفت: اسرائیل قصد دارد تا نگرانی های خود را به کشورهای منطقه و اسلامی بسط دهد.
وی با بیان اینکه ما از مواضع یمن در گفتگو با گروههای مختلف و رسیدن به وحدت ملی یمن حمایت می کنیم ، اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی تمام حمایت خود را از گسترش مناسبات با این کشور اعلام می کند.
در این دیدار یحیی الراعی رئیس مجلس یمن گفت: مواضع ایران را در وحدت دو یمن فراموش نخواهیم کرد.
وی افزود: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های علمی ، نظامی و همچنین دستاوردهای کشورهای اسلامی را موجب افتخار می دانیم و حمایت کامل خود از فعالیت های هسته ای ایران را اعلام می کنیم.
الراعی مواضع بر حق ایران را در موضوع فلسطین و لبنان را فراموش نخواهیم کرد و آنرا ارج می نهیم .
رئیس مجلس یمن تصریح کرد:دشمنان تلاش می کنند با ایجاد تفرقه و بزرگنمایی اختلافات کوچک بین کشورهای اسلامی ، ذهن ها را از مشکلات بزرگتر مثل بحران اقتصادی،جهانی سازی و اسرائیل منحرف کنند.
وی با بیان اینکه دشمنان تلاش می کنند تا کشورهای اسلامی فقط مسلح و با یکدیگر در حال جنگ باشند ، اظهار داشت: باید پاسخ این سیاستگذاری را با همکاریهای اقتصادی و همگرایی بدهیم و از همین رو خواستار حضور  سرمایه گذاران و بازرگانان ایرانی در یمن هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet