هدر موبایل
1395/06/26 11:57:07
سرویس اجتماعی
پورحسین:

مجازات اعدام در حوزه موادمخدر بازدارنده نیست/بیشترین حد مجازات باید حبس ابد باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر کارساز نبودن مجازات اعدام در مبارزه با مواد مخدر ،گفت: افرادی که در سطح گسترده اقدام به خرید، فروش و توزیع مواد مخدر می کنند باید به مجازات حبس ابد و مصادره اموال محکوم شوند.
مجازات اعدام در حوزه موادمخدر بازدارنده نیست/بیشترین حد مجازات باید حبس ابد باشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر کارساز نبودن مجازات اعدام در مبارزه با مواد مخدر ،گفت: افرادی که در سطح گسترده اقدام به خرید، فروش و توزیع مواد مخدر می کنند باید به مجازات حبس ابد و مصادره اموال محکوم شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105795068675.jpg مجازات,اعدام,در,حوزه,موادمخدر,بازدارنده,نیست/بیشترین,حد,مجازات,باید,حبس,ابد,باشد Icana

شکور پورحسین در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره بازدارندگی مجازات اعدام در کاهش جرایم مرتبط با مواد مخدر، افزود: جرایم اغلب دارای زمینه های اقتصادی، فرهنگی و حقوقی است و تا زمانی که نتوانیم مبادی را شناسایی کنیم و با علل آن مبارزه کنیم شاهد این گونه تخلفات خواهیم بود.

نماینده مردم پارس آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به هیچ وجه موافق مجازات اعدام در حوزه مواد مخدر نیستم زیرا مسایل اقتصادی در بروز این پدیده دخیل است.

وی یادآور شد: مسئولان امر ابتدا باید مبادی مشکلات  اقتصادی را بسته نه اینکه مسیر برای تخلف باز باشد و آن زمان فرد را به مجازات اعدام محکوم کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت حذف مجازات اعدام از قانون مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: بیشترین حد مجازات در حوزه موادمخدر باید حبس ابد باشد، زیرا تجربه نشان داده که مجازات إعدام کارایی لازم را نداشته بلکه باید زمینه فراهم شود تا شرایط تخلف در حوزه موادمخدر کاهش یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،  یادآور شد: ما در تلاش هستیم طرح مجلس برای مبارزه با مواد مخدر هرچه سریع تر به نتیجه برسد و باید افرادی که در سطح گسترده اقدام به خرید، فروش و توزیع مواد مخدر می کنند به مجازات حبس ابد و مصادره اموال محکوم شوند که این مهم ازمواردی است که می توان در طرح مذکور مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet